Золота лихоманка з російським слідом у Закарпатті
Політика

Золота лихоманка з російським слідом у Закарпатті

Всі блоги
Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

27819

0


 

20-23 серпня відбулась планова перевірка Державною службою геології та надр України надрокористувача ПрАТ “Карпатська рудна компанія”.

 
Це саме та компанія, за допомогою якої Віталій Захарченко незаконно заволодів Мужіївським золоторудним родовищем в Закарпатській області. Схема була досить проста. Колись засноване державою та працююче підприємство ТОВ “Закарпатполіметали”, яке і вело розробку Мужіївського родовища, довели до банкруцтва за часів Януковича, а потім підконтрольна Віталію Захарченко “Карпатська рудна компанія” на чолі з його бізнес-партнером та правою рукою Валерієм Бредихіним скупила на фейковому аукціоні майно “Закарпатполіметалів” за безцінь. Оборудка передбачала й привласнення ліцензії на користування надрами.

 

Детально схема описана тут

 

Напередодні початку перевірки я пророкував, що і цього разу після планової перевірки Держгеонадра визнають “Карпатську рудну компанію” добросовісним надрокористувачем, ну максимум якийсь штраф невеликий для проформи випишуть. А те, що ліцензія здобута незаконним шляхом, родовище ніхто не розробляє роками, а лише відвали, які належать “Закарпатполіметалам”, переробляють кустарним методом по ночам та збувають цінні метали на чорному ринку, то залишиться для Держгеонадр непоміченим. Навіть обіцяв публічно вибачитись. Залишу на Ваш розсуд, чи маю принести публічні вибачення Держгеонадрам.

 

Перевірка тривала аж 4 дні. Її результат?

Припис щодо відсутності плану розвитку гірничих робіт на поточний рік, погоджений в установленому порядку!!!! 
І вимога виправити недолік до 23 вересня 2019 року. 

Вже на цьому моменті стало смішно.


Відкриваємо акт і починаємо реготати вже вголос (цитую вибірково):


- плану розвитку гірничих робіт на попередній рік, погоджений в установленому порядку – Не Перевірявся (той самий план, відсутність якого на поточний рік і стала єдиним суттєвим недоліком по результатам перевірки)


- видобування здійснюється в межах ділянки надр відповідно до координат, визначених спеціальним дозволом на користування надрами – НЕ Перевірялось


- видобування здійснюється в межах гірничого відводу - НЕ Перевірялось


- видобування здійснюється в межах земельної ділянки, визначеної в документах, що посвідчують право на неї - НЕ Перевірялось


- вимоги проекту розробки родовища дотримуються - НЕ Перевірялось

 

Там ще багато перлів є. І можна було б закрити очі на якість та змістовність перевірки, тривалістю в цілих 4 дні, яку проводив головний спеціаліст Західного міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю, якби Держгеонадра проводили регулярні перевірки “Карпатської рудної компанії”. Але Держгеонадра продовжують робити вигляд, що не помітили до 2014 року оборудку Віталія Захарченка, та продовжують не помічати й сьогодні. Замість реальної перевірки спеціалістами найвищого рівня (хоча б на рівні Департаменту) відправили головного спеціаліста зі Львова.

 

Керівництво Держгеонадр більше ніж в темі стосовно діяльності посіпак Захарченка на Мужіївському золоторудному родовищі. “Карпатську рудну компанію” за весь довгий час, як вона незаконно заволоділа майном та ліцензією “Закарпатполіметалів” перевіряли лише ДВА рази. Перша перевірка була позапланова – УВАГА – відбулась 20 березня 2014 року, тривала один день. Приблизно в цей же час відбулась і позапланова перевірка компанії Дергірнаглядом. Не здивуюсь, якщо в березні 2014 року “Карпатську рудну компанію” позапланово перевірила податкова, санітарна, екоінспекція та всі-всі-всі.

 

Схоже, що після втечі Віталія Захарченка за поребрик його люди організували превентивні фейкові позапланові перевірки підприємства, доки на посадах залишались підконтрольні регіоналам посадовці. Робилось все це з метою не допустити або максимально відтермінувати реальні перевірки компанії після звільнення з посад підконтрольних Захарченку і Ко людей.

 

Але цікаво, що навіть такий смішний припис від Держгеонадр дуже розлютив посіпак Віталія Захарченка і Микола Гожик терміново побіг до друзів вирішувати проблему. Чому наявність затвердженого плану розвитку гірничих робіт на поточний рік для “великого американського інвестора”, який “чесно купив” (не кажуть у кого) “Карпатську рудну компанію”, є великою проблемою, можем лише здогадуватись )))))

 

До кого побіг Микола Гожик? Є дві групи осіб: силовики та піарщики.

Силовики: 


1. Іван Рудницький – новопризначений начальник управління СБУ в Закарпатській області


2. Орест Михайлецький начальник 3-го управління (у боротьбі з наркотиками) Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ (безпосередньо відповідав за проведення екстрадиції до Ізраїлю наркобарона Амоса Дова Сільвера, який утік з аеропорту Бориспіль)

 

Це люди Василя Пісного, колишнього заступника голови СБУ. Саме це ім’я називають всі співрозмовники, коли мова йде про протекцію “Карпатської рудної компанії” та тиск на суди та посадовців з метою збереження контролю компанії за Мужіївським – Brian Savage контроль за контрабандою, наркотрафіком та постачанням зброї. Сам же Василь Пісний товаришував з Віталієм Захарченком ще з часів, коли МВС очолював Юрій Луценко. Є інформація про те, що Василь Пісний вивів свої активи в США, в чому ймовірно йому допомагав наш славнозвісний “американський” інвестор – Brian Savage (номінальний власник кіпрського офшору, який купив в 2016 році “Карпатську рудну компанію”), який десятками років розробляє родовища на Сході РФ та Казахстані.

 

Піарщики: 
коротка розкладка мережі піарщиків: 


1. Ірина Супрун, голова ГО “Наука, Розвідка, Видобування”, безпосередньо контактує з Володимиром Гожиком (сином Миколи Гожика)

 

 


2. Анна Мацюк та Наталя Улинець (ТОВ “Інформаційне агентство “Дивись.Інфо”) 

 

 

 

 


3. Анна Мацюк скоріше за все отримує замовлення від Ірини Супрун

 

 

 

 


4. Наталя Улинець (засновник та директор “Perfect PR”) комунікує з Євгеном Шпитько (Mind.ua) та Денисом Казанським. Денис Казанський розпосюджував відверту брехню про інвесторів та кретиторів “Закарпатполіметалів”, які заважають посіпакам Захарченка (про що є відповідне рішення суду). Подібна інформація була також розміщена на сайті Mind.ua.

 

 

Навіщо публічно висвітлювати мережу піарщиків, які відмивають оборудку Захарченка? Вважаю за потрібне підтримувати інформаційну гігієну та стимулювати до цього всіх. Тим більше, коли робота така топорна та чорна джинса видна неозброєним оком. Не брудніть свою репутацію.

 

Вчора подав відповідне звернення до ГПУ (копію в Держгеонадра) з проханням звернути увагу на інформацію, яка може бути корисною в розслідуванні кримінального провадження по нанесенню збитків державі Віталієм Захарченком та групою наближених до нього осіб, оскільки вони не припиняють спроб довести оборудку до кінця. Тим більше, що 23 вересня давно минуло. З відкритих джерел видно, що “Карпатська рудна компанія” не виправила недолік, який помітив перевіряючий. Цікаво, якою буде реакція Держгеонадр цього разу?

Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

27819

0