Життя за 4 рулона шпалер: у Росії гвардійці застрелили чоловіка
Події

Життя за 4 рулона шпалер: у Росії гвардійці застрелили чоловіка

Всі блоги
Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

1003

0


У Росії в Єкатеринбурзі бійці Росгвардії застрелили чоловіка, який нібито вкрав 4 рулона шпалер вартістю 8 тисяч рублів. Про це розповідає ВВС.

Чоловіка намагалися наздогнати поліцейські. Згодом він забарикадувався у своїй квартирі. До нього поліцейські пропустили батька. Мужчина відкрив батькові двері, але себе затримати не дав, нібито приснувши у обличчя правоохоронця з газового балончика.

Ближче до опівночі поліцейські викликали росгвардійців.

Квартиру з чотирма рулонами шпалер штурмував спецзагін швидкого реагування.

Під час штурму мужчину застрелили. За однією з версій, він напав на спецпризначенців з ножем чи з предметом, схожим на автомат. За іншою версією, чоловік взагалі не нападав. Просто стояв із ножем для шпалер у руці.

 

З цього приводу Тетяна Мерзлякова, уповноважена з прав людини у Свердловській області, звернулася до Слідчого комітету РФ за додатковою інформацією. Вона зазначила:

 

"Я хотіла б знати і хотіла б, щоб це було відомо суспільству, чому була застосована спецоперація. На мій погляд, баланс тут нерівномірний. Це не якась терористична акція. Це взагалі дуже складно назвати будь-якої акцією, яка вимагала втручання серйозних сил. Мене бентежить та непублічність, та закритість, в якій сьогодні відбуваються слідчі дії. Суспільство має знати, що сталося".

 

Після цього у Москві відбулася низка пікетів проти поліцейського свавілля. Зокрема, жінка вийшла з плакатом "Моя поліція мене вб'є".

 

 

А в російському твітері широкої популярності набув хештег #RussianLivesMatter.

Він став аналогом гасла "Black Lives Matter", під яким у США відбуваються масові протести проти смерті афроамериканця Джорджа Флойда.

Зокрема, журналіст ВВС зазначає:

 

"Багато авторів твітів говорять про те, що відчувати себе захищеними поліцією важливо в будь-якій країні, незалежно від кольору шкіри або політичних уподобань. На думку користувачів, поліцейського свавілля багато і в Росії, і воно відбувається зовсім не на ґрунті расизму".

 

 

 

 

 

 

Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

1003

0