Зі Стрітенням Господнім! Нехай з Вашого життя назавжди підуть холоди, зникнуть злість і нерозуміння, нехай у серці розквітне весна і вижене смуток
Молитви

Зі Стрітенням Господнім! Нехай з Вашого життя назавжди підуть холоди, зникнуть злість і нерозуміння, нехай у серці розквітне весна і вижене смуток

Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

3725

0


Дорогі брати і сестри, щиро вітаємо зі Стрітенням Господа нашого Ісуса Христа! Це велике, одне з дванадцяти найбільших свят Православної Церкви, символізує зустріч людини із Богом. Адже цього дня ми урочисто згадуємо подію, коли Пресвята Богородиця та святий Йосиф принесли Ісуса Христа до Єрусалимського храму.

 

Біля дверей святині Богородицю зустрів праведний старець Симеон. Раніше йому була дана Божа обітниця, що чоловік не помре до тих пір, поки не побачить Спасителя. Тож у день Стрітення праведник, який в очікуванні провів своє життя достойно та доброчесно, гідно зустрів Христа, відкривши Йому своє серце. Господь же через вуста праведника відкриває нам таємницю Боговтілення: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвітлення язичників і славу народу Твого Ізраїля» (Лк. 2: 29 – 32).

 

Пречиста Діва Марія і праведний Йосиф, почувши сказане, бачили, що старець говорить до Ісуса не як до звичайної дитини, а як до Бога. Симеон же благословив їх і звернувся до Богородиці із пророцтвом про Її Дитя: «Ось лежить Цей на падіння і на піднесення багатьох в Ізраїлі і на знак сперечання, – і Тобі Самій душу пройме меч, – щоб відкрилися помисли багатьох сердець» (Лк. 2: 34 – 35). Ці слова – одкровення про біль Божої Матері, що Вона переживе у майбутньому, коли бачитиме страждання Свого Сина заради всього людства.

 

Тому ми сьогодні, зустрічаючи Христа, Спасителя наших душ, маємо пам’ятати про Його велику жертву. Господь дав нам можливість, як і Симеону, наповнитися Божою благодаттю та світлом. Приймімо ж цю зустріч достойно, очистивши свою душу від гріха, образ та злості. Адже Ісус Христос приходить із любов’ю та благословінням у життя кожної людини: «Ось, стою при дверях і стукаю; якщо хто почує голос Мій і відчинить двері, увійду до нього, і буду вечеряти з ним, і він зі Мною» (Одкр. 3: 20).

Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

3725

0