Як пройшла перевірка Дергеонадр "Карпатської рудної компанії", через яку Захарченко заволодів Мужіївським золоторудним родовищем?
Політика

Як пройшла перевірка Дергеонадр "Карпатської рудної компанії", через яку Захарченко заволодів Мужіївським золоторудним родовищем?

Всі блоги
Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

936

0


Як пройшла перевірка Дергеонадр "Карпатської рудної компанії", через яку Захарченко заволодів Мужіївським золоторудним родовищем?

 

20 серпня мала відбутись планова перевірка Деравної служби геології та надр України надрокористувача ПрАТ “Карпатська рудна компанія”. 
Це саме та компанія, за допомогою якої Віталій Захарченко незаконно заволодів Мужіївським золоторудним родовищем в Закарпатській області. Схема була досить проста. Колись засноване державою та працююче підприємство ТОВ “Закарпатполіметали”, яке і вело розробку Мужіївського родовища, довели до банкруцтва за часів Януковича, а потім підконтрольна Віталію Захарченко “Карпатська рудна компанія” на чолі з його бізнес-партнером та правою рукою Валерієм Бредихіним скупила на фейковому аукціоні майно “Закарпатполіметалів” за безцінь. Оборудка передбачала й привласнення ліцензії на користування надрами. 


Детально схема описана тут

Цікаво, що після втечі Віталія Захарченка слідчі Генеральної прокуратури України таки помітили, що колишній Міністр МВС вчинив злочин та незаконно привласнив майно “Закарпатполіметали”, проводили якесь досудове слідство, періодично через суд накладали арешт на майно та навіть оголосили в розшук Валерія Бредихіна. 


А от Держслужба геології та надр весь цей довгий час, ще з моменту привласнення майна “Закарпатполіметалів” та дивного переходу ліцензії і до сьогодні, робить вигляд, що ПрАТ “Карпатська рудна компанія” – нормальний такий суб’єкт підприємницької діяльності та добросовісний надракористувач, і чомусь не помітили, скільки збитків зазнала держава через оборудку Захарченка, в тому числі і за участі Держгеонадр. 
Більше того, Держгеонадра на своєму сайті в 2016 році піарили кіпрський офшор, на який переоформили право власності Валерія Бредихіна якраз напередодні оголошення його в розшук. За версією Держгеонадр, вони зустрічались із “американським інвестором”, який планує вкласти величезні кошти в розробку Міжіївського родовища та назвали це передовим проектом із надрокористування

Правда забули написати, що “американський інвестор” Брайан Севедж вже надцять років має російську прописку та працює на компанію, яка веде видобуток корисних копалин в Амурській області в РФ. Навіть більше, Брайан Севедж тоді навіть не приїзджав в Україну. З ким і де в 2016 році зустрічались представники Держгеонадр, щоб піарити кіпрський офшор “Avellana Gold” з 2 тисячами долларів уставного фонду, на який була переоформлена “Карпатська рудна компанія” – підприємство, через яке Віталій Захарченко здійснював незаконне заволодіння Мужіївським родовищем? До речі, це переоформлення права власності помітили і слідчі ГПУ та наклали черговий арешт на майно вже кіпрського офшору.
А в Державної служби геології та надр України питань і досі немає. Змінюються керівники, а от підіхід не зміюється. Чи то Державна служба не зовсім державна, чи то надра вже не України....


Пророкую, що і цього разу після планової перевірки Держгеонадра визнають “Карпатську рудну компанію” добросовісним надрокористувачем, ну максимум якийсь штраф невеликий для проформи випишуть. А те, що ліцензія здобута незаконним шляхом, родовище ніхто не розробляє роками, а лише відвали, які належать “Закарпатполіметалам”, переробляють кустарним методом по ночам та збувають цінні метали на чорному ринку, то залишиться для Держгеонадр непоміченим. 


Якщо я помиляють, принесу публічні вибачення. Я навіть радий дуже буду, якщо помилюсь. 


ПС: якщо вам раптом здалось, що в цій історії ГПУ – молодці, то ні. Вам лише здалось. Бо кримінальне провадження тягнеться роками, накладають арешти, оголошують в розшук Бредихіна, який до 2014 року жив в Донецьку, а після жодного разу не зв’являвся на підконтрольній теририторії. Але інші фігуранти кримінального провадження, які навіть в обвинувальному акті Бредихіна вказані як виконавці оборудки по замовленню Захарченка, досі спокійно проживають в Закарпатті та тепер працюють на “американського інвестора” Мужіївського родовища. Це я про батька й сина Гожиків, які були директорами чи заступниками директорів практично в усіх юридичних особах, через які й грабувалось майно “Закарпатполіметалів” та Мужіївське родовище на замовлення Віталія Захарченка. 

Олександр Шевченко
master

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

936

0