Вашингтон не виключає подальших санкцій проти Nord Stream 2
Політика

Вашингтон не виключає подальших санкцій проти Nord Stream 2

Всі блоги
Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

677

0


Два американські сенатори, республіканець Тед Круз та демократка Джин Шахін, планують представити проєкт санкцій на наступному тижні - заявила агенція Рейтер з посиланням на джерело, причетне до цієї справи. Щоб санкції набули чинності,  необхідно, щоб їх прийняв Конгрес та щоб свій підпис поставив президент США Дональд Трамп.  Про це пише polskieradio.pl

 

Анонімне джерело в Конгресі підтвердило, що додаткові нові санкції, які розглядаються, є проєктом “підготовленим та обговореним” у 2019 році, що  користується підтримкою уряду США.

 

Речниця сенатора Круза Лорен Блер Аронсон заявила агенції Рейтер, що “всі варіанти залишаються на столі” щодо санкцій. Вона оцінила, що нова пропозиція “значно поширить сферу застосування санкцій”.

 

Замороження активів чиновників Ґазпрому 

 

У заяві від середини травня офіс сенатора Круза заявив, що якщо “Ґазпром використає трубопрокладальне судно Академік Черський для завершення газопроводу Nord Stream 2, то президенту доведеться ввести санкції проти Ґазпрому відповідно до чинного законодавства США”. Додано, що згідно з новими обмеженнями, чиновники Ґазпрому не зможуть приїхати до США, а всі їх активи будуть заморожені.

 

У розмові для щоденної газети “Handelsblatt” посол США в Берліні Річард Ґренелл заявив, що США готують нові санкції для запобігання будівництву газопроводу Nord Stream 2 з Росії вздовж Балтійського моря до Німеччини.

 

Чого можуть стосуватися нові санкції ? 

 

Як пише “Handelsblatt”, незрозуміло, яку форму приймуть нові санкції. За даними німецької економічної газети, це можуть бути штрафи для компаній, які постійно обслуговують газопровід за допомогою сеціалізованого обладнання, але “Вашингтон також обговорює санкції для покупців російського газу”.

США пояснюють своє негативне ставлення до Nord Stream 2 тим, що він зробить Європу ще більш залежною від поставок газу з Росії. Цю позицію також поділяють Польща та Україна.

 

У результаті американських санкцій, оголошених у грудні 2019 року, швейцарська компанія Allseas відкликала свої трубопрокладальні судна від подальшої частини участі у будівництві Nord Stream 2.

 

polskieradio.pl/Д.К.

Олександр Шевченко
master

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

677

0