Вартість нафти зназалась до показників 1999 року, Росія виглядає загнаною крисою
Економіка

Вартість нафти зназалась до показників 1999 року, Росія виглядає загнаною крисою

Олександр Квашук
журналіст

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

2503

0


Пояснення зниження вартості нафти полягає у фінансовому спаді, який почався цього року, і, по-друге, це зниження прискорилося через загострення коронавірусу. Це викликало зупинку еконміки в багатьох країнах і, як наслідок, призвело до зниження використання енергії, палива. Діяльність заводів була припинена повсюдно, і, за оцінками, близько 100 мільйонів барелів світового використання щоденно знизилась до 75, і це ще не межа, викорисатання палива має зменшитись до 45. Всі країни - експортери намагаються запропонувати різні обмеження, пропонувати дешевші ціни, щоб зберегти свою ринкову частку збуту.

 

 

15,1 долара за барель - вартість російського Urals, вартість Brent знизилась до 17 доларів, більше схоже на 19 доларів. Канадська нафта продається по 3 долари, а в США і Азії бувають ситуації, коли нафта просто віддається за дарма, оскільки досить дорого зберігати її в танкерах та сховищах.

 

 

З початку нафтової війни Росія не продала жодного бареля нафти, за новими договорами. Російська економіка мала б протриматись щонайменше 2 роки при ціні нафти в 20 доларів, проте нинішня ціна 15,1 доларів, це лише ціна, за якою Росія готова продавати нафту, а не ціна покупців. Зменшення попиту та щедрі пропозиції від Саудівської Аравії знизять ціну Російського Чорного золота до 12 доларвів.

 

Звичайно. Саме час домовитись із арабськими шейхами, проте після виходу Росії з ОПЕК з нею вже ніхто домовлятись не збирається.

 

Ймовірно, Росія готує запасний аеродром, тому  що в реаліях сьогодення навіть при домовленості з ОПЕК російська нафта не підніметься вище 25 доларів щонайменше рік. При тому, що це буде збиткова ціна для РФ (вартість видобування одного бареля складає 27 доларів). При тому, через рік значно активізуються США із сланцевою нафтою, що може повторно обвалити ціну.

 

Росія нагадує крису, яка загнана в глухий кут, проте цей глухий кут вона створила сама своєю варварською та бездумною політикою, манією величчя та бажанням відновлення імперії.

 

Звичайно, Росія не дасться без бою, тому нам слід бути готовими до агресивних дій Кремля. Вже зарас ми бачимо як РФ створює паніку навколо коронавірусу, піариться наданням допомоги іншим країнам та поширює ідеї серед російського населення щодо «обраного народу, на який не поширюється кара Божа» - звичайно це політика країни, яка радше готується до війни а не миру.

Олександр Квашук
журналіст

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

2503

0