Українка Надія Шпаченко отримала "Греммі"
Культура

Українка Надія Шпаченко отримала "Греммі"

Всі блоги
Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

816

0


Альбом The Poetry of Places української піаністки Надії Шпаченко переміг у категорії "Найкраща класична збірка" найпрестижнішої музичної премії "Греммі".

На сайті Національного симфонічного оркестру України є така інформація про Надію Шпаченко:

"Надія Шпаченко спеціалізується в інтерпретації нової музики, часто виступаючи з прем'єрами творів сучасних композиторів. Так, вона вперше виконала твори Ю.Іщенка: Концерт № 2 (на XVII Міжнародному фестивалі «КиївМузикФест») і Квартет № 2 (в Українському інституті Америки в Нью-Йорку), а також концерт «Діалоги» для фортепіано і камерного оркестру Е. Картера з ансамблем «Німбус» в Лос-Анджелесі.

Піаністка гастролює із серіями дискусійних концертів-лекцій про зв'язок сучасного живопису і музики, зокрема, із лекцією «Неортодоксальне використання фортепіано американськими композиторами ХХ століття» і лекцією, підготовленою спеціально до виставки картин А.Модільяні в музеї «Phillips Collection» у Вашингтоні.

Надія Шпаченко отримала звання доктора музичних мистецтв і магістра в університеті Південної Каліфорнії, який закінчила на „відмінно”. Серед її педагогів - Джон Перрі в Лос-Анджелесі, Віктор Розенбаум в Бостоні, Віктор Дерев’янко в Ізраїлі, Серафима Шварц в Україні. Надія здобула премії багатьох міжнародних конкурсів і виступала на міжнародних фестивалях: Музичної академії Заходу, Аспена, Манчестера, Орфорда, Сарасоти, Тель–Хая, міжнародних Музичних сесіях Голландії і Міжнародному фестивалі Салуццо в Італії. Її виступи транслювали радіо- і телевізійні станції в Каліфорнії, Массачусетсі, Нью-Йорку, а також в Україні, Великобританії, Італії.

Надія Шпаченко - професор фортепіано в Каліфорнійському державному університеті Помони. Вона також викладала в Коледжі Помони, виступала з концертами і читала лекції в Університеті Невади в Лас-Вегасі та Інституті мистецтв Каліфорнії. Влітку Надія Шпаченко працює на Міжнародному фестивалі Сарасоти у Флориді".

А переможцем цьогорічної музичної премії стала американка Біллі Айліш, яка отримала одразу шість статуеток. Зокрема, перемогла її композиція «Bad Guy», а її платівку «When We All Fall Asleep, Where Do We Go?» визнали найкращим альбомом року.

Сергій Зінченко
активний

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

816

0