У окупованому Росією Криму блокують український FM-сигнал - правозахисники
Політика

У окупованому Росією Криму блокують український FM-сигнал - правозахисники

Всі блоги
Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

431

0


Росіяни в анексованому Криму почали посилено блокували сигнал українських FM-станцій. Про це повідомляє Радіо Свобода із посиланням на Кримську правозахисну групу.

У червні сигнал з України можна було почути лише в 5 з 19 населених пунктів окупованого Росією півострова. Для порівняння, у березні ця кількість населених пунктів складала 9 з 19.

Правозахисники відзначають, що у Криму скоротилася ще й кількість українських радіостанцій, які можна послухати.

Радіо Свобода зазначає:

 

У Воїнці можна почути тільки одну українську радіостанцію, в Червоноармійському й Істочному – по дві радіостанції, а в Передмістному і Новоолександрівці – по три українські FM-радіостанції. Біля КПВВ «Чонгар», на окупованій території півострова, можна послухати програми п’яти українських FM-радіо, чотири українські радіостанції чутно з боку Криму біля КПВВ «Чаплинка».

У 14 населених пунктах (Вишнівка, Мартинівка, Завіт-Ленінський, Солоне Озеро, Єрмакове, Придорожнє, Зарічне, Джанкой, Овочеве, Лобанове, Зелена Нива, Красноперекопськ, Армянськ, Ішунь) на українських радіочастотах транслюють свої програми російські FM-станції.

 

Правозахисники за підсумками моніторингу інформаційного простору Криму відзначають наступне:

 

Таким чином, окупаційна влада Криму позбавила громадян України доступу до інформації незалежних українських радіостанцій. При цьому влада Росії повністю ігнорує той факт, що глушіння радіосигналів заборонено Міжнародною конвенцією електрозв’язку в 1947 році і Генеральною асамблеєю ООН у 1950 році.

 

Учасники Кримської правозахисної групи вважають, що демократичні країни мають посилити тиск на Росію задля запобігання цензурі. А правоохоронні органи України повинні розслідувати факти блокування медіа країною-окупантом.

 

 

 

Сергій Зінченко
активний

Читайте також!

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

431

0