Султан Оману Кабус бін Саїд помер після п'ятдесяти років правління.
Події

Султан Оману Кабус бін Саїд помер після п'ятдесяти років правління.

Всі блоги
Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

1095

0


Султан Омана Кабус бен Саїд Аль Саїд помер 10 січня в віці 79 років після тривалої хвороби. Про це повідомляє на Reuters.

 

 

Хвороба

З 2015 року Кабус страждав на рак товстої кишки. 14 грудня 2019 року Кабус припинив своє  лікування у  Бельгії та повернувся додому, щоб  померти у власній країні.  

 

31 грудня 2019 року державне телебачення Оману повідомило, що  султан Кабус бін Саїд перебуває у стабільному стані. Однак він помер 10 січня 2020 року у віці 79 років. Наступного дня уряд оголосив три дні національного трауру.

 

У 16 років Кабус був відправлений до приватного навчального закладу в Англії. У 20 років він вступив до Королівської військової академії Сандхерст. У вересні 1962 року, він вступив до британської армії. Після військової служби Кабус вивчав предмети місцевого самоврядування в Англії. Після повернення в 1966 році його батько помістив під віртуальний домашній арешт. 

 

 

Підйом до влади 

Кабус вступив на престол 23 липня 1970 року після успішного перевороту проти його батька з метою припинити ізоляцію країни. Він заявив, що  щоб показати свою єдність, країна більше не буде називатися Маскатом і Оманом.  З серпня 1970 року країна отримала офіційну назву - Султанат Оман. 

Переворот був підтриманий англійцями, який був "спланований в Лондоні MI6  та санкціонований прем'єр-міністром Гарольдом Вілсоном . 

 

Олександр Шевченко
master

Читайте також!

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

1095

0