Старий метод - надійний метод. Як Москва впливає на Чорногорію через церкву.
Події

Старий метод - надійний метод. Як Москва впливає на Чорногорію через церкву.

Всі блоги
Олександр Квашук
журналіст

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

3452

0


Всі ми знаємо слогани "церква поза політикою", проте як в Україні так і в інших країнах напереодні виборів чи важливих подій політики заручаються підтримкою церкви, або ж священослужителі самі під час проповідей «підказують» вірянам як парвильно вчинити, кого обрати.

Чорногорія Онуфрій

 

 

Особливо активно послугами церкви користується Російська Фдерація, з огляду на те що РФ ввесь час заявляє про правонаступництво СРСР, в якому церква була заборонена – це виглядає як повний абсурд. Після розпаду Союзу Кремль усвідомив вплив релігії на думку громадян та виправив помилку, - не тільки дозволив церкви, а й лобіював об’єднання автокефалій країн пост СНГ навколо Московського патріархату.

 

 

 

Здавалось б дивним, яка різниця Московському патріарху хто керує церковними справами в Сербії, Україні чи Білорусії, - головне що проповідується слово Боже. Але для Росії церква – це ніщо інше як неурядова організація, яка здійснює не тільки інформаційний вплив в інших країнах, а й використовується для формвання штурмового силового блоку.

 

Чорногорія Онуфрій

 

Простішими словами, священослужителі під час проповідей не тільки закликають вірян виконувати волю Кремля, а й організовують протестні акції, надають прихисток та технічні засоби борцям за «Русскій мір».

 

 

Згідно опитувань, беззастережно словам священників вірять 7% населення. Ще 20% населення регулярно ходять до церков та вважають священослужителів більшими авторитетами за представників органів державної влади. Тобто церква дає змогу маніпулювати думкою 27% населення країни, вже не говорячи за той вплив, який вчиняють активні прихожани на оточуючих.

 

 

Це не пусті роздуми, а підсумок конкретних дій священослужителів Російської православної церкви.

Чорногорія Онуфрій

 

У 2019 році Чорногорія зробила великий крок до автономії церкви, -  провела законодавчу ініціативу щодо свободи віросповідання. Згідно якої кожна громада мала право відокремитись від РПЦ, що фактично створювало автокефальну церкву. Вказані дії не могли залишити Росію осторонь, яка тут же почала справжню інформаційну війну проти влади Чорногорії.

 

 

 

Особливої уваги потребує проведення хресної ходи в честь свята Симеона Мироточивого. За дивним збігом обставин на ходу поспішив намісних РПЦ в Україні Онуфрій (який відомий негативними висловлюваннями в бік Української армії та активною підтримкою військового втручання РФ в Україну). Та не просто поспішив, а прихопив із собою сербських вірян – чоловіків міцної статури віком 20-25 років, які самоорганізувалися у автобусну колону.

 

 

 

Влада Чорногорії (навчена Українським досвідом) не допустила на свою території зазначену колону, що уберегло від сутичок та масових заворушень (напевне кожному зрозуміло, що молоді хлопці їхали не на мощі дивитись).

 

 

 

Навіщо був цей пафос та залучення «тітушок»? Для чого влаштовувати в країні масштабну хресну ходу із залученням іноземців (РПЦ в Чорногорії користується невеликою популярністю).

Після хресної ходи митрополит Онуфрій був удостоєний високих нагород за церковними канонами.

 

 

Відповідь напрошується сама собою: в Чорногорії нестабільна політична ситуація, населення протестує проти корупції в органах влади та «кумівства», саме через церкву РФ може повторити Укарїнський сценарій: завезти «зелених чоловічків», які розмістяться у церквах, там же отримають зброю та розпочнуть державний пеерворот. Хресна хода в свою чергу, мала показати громадськості наявність підтримки РПЦ в країні та виправдати подальший «захист одновірців», як в Україні «захист рускоязичного населення» від «укробандерівців»

Олександр Квашук
журналіст

Читайте також!

Події 70 роковини вбивства Романа Шухевича
Олександр Шевченко 2020-03-05 06:59
Політика Europäische Gäste bei der Parade des Kriegsverb...
Олександр Шевченко 2020-03-06 08:04

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

3452

0