США та країни Балтії закликали росіян припинити фальшувати історію Другої світової війни
Політика

США та країни Балтії закликали росіян припинити фальшувати історію Другої світової війни

Всі блоги
Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

1561

0


"Ми закликаємо Росію припинити займатися самовихвалянням" - посол США

 

Джеймс Гілмор, посол США при ОБСЄ, закликав Росію припинити фальшування історії Другої світової війни. Про це повідомляють Українські національні новини.

 

"Хоча військове і цивільне населення Радянського Союзу пішло на величезні жертви, щоб перемогти нацистів... і ми шануємо ці жертви цілком і повністю - ми також не повинні забувати, що Друга світова війна почалася у 1939 році, коли Сталін і Гітлер уклали пакт, який розділив Східну Європу на зони, контрольовані Радянським Союзом і нацистами. Я впевнений, що наші польські друзі сьогодні не забули цей факт ні на одну секунду", - зазначив посол.

 

Дипломат нагадав учасникам засідання, що у 1945 році багато європейських країн отримали не свободу, а потрапили під "майже 50-річний гніт Радянського Союзу".

Таким чином, шлях до істинного звільнення виявився довгим, а в деяких випадках країни колишнього соціалістичного табору "досі йдуть цим шляхом".

"Ми закликаємо Росію припинити займатися самовихвалянням, заснованим на цілеспрямованому спотворенні історії. Ми солідарні з нашими європейськими партнерами проти фальсифікації історії, допустимої Росією", - сказав Гілмор.

 

"Однак кінець Другої світової війни не приніс свободу" - президенти країн Балтії

 

Також у четвер, 7 травня, спільну заяву опублікували президенти країн Балтії. 

 

"Однак кінець Другої світової війни не приніс свободу народам Центральної та Східної Європи. Замість цього на зміну одного тоталітарного режиму прийшов інший, коли Балтійські країни були цинічно включені до складу Радянського Союзу.

Два безжальних диктатора - Гітлер і Сталін - поділили Європу на сфери впливу, підписавши секретні протоколи пакту Молотова-Ріббентропа між Радянським Союзом і нацистською Німеччиною. Після початку Другої світової війни 1 вересня 1939 року на підставі цієї угоди і Радянсько-німецького договору про кордон і дружбу Радянський Союз окупував і анексував Латвію, Литву й Естонію", - йдеться у заяві

 

Керівники держав наголошують на тому, що Центральна і східна частини континенту майже півстоліття залишалися під владою комуністичних режимів. Радянський Союз використав військову перевагу, репресії, масові депортації і тотальний ідеологічний контроль для підпорядкування Балтійських країн.

 

"Сьогодні наші країни є невід'ємною частиною Європейського союзу і НАТО. Однак не можна забувати трагічні уроки минулого. Ми підкреслюємо важливе значення встановлення істини і справедливості. Спотворення історичних подій, які привели до Другої світової війни і поділу Європи після війни, є сумною спробою фальсифікувати історію і поставити під сумнів саму основу сучасного міжнародного правопорядку", - наголошують президенти.

На їхнє переконання, наразі єдиною основою безпеки та стабільності на континенті є НАТО.

Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

1561

0