Сьогодні - Лазарева субота
Молитви

Сьогодні - Лазарева субота

Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

1205

0


11 квітня віряни відзначають Лазареву суботу. Про це нагадує Православна церква України.

У повідомленні ПЦУ йдеться:

"У суботу напередодні свята Входу Господнього в Єрусалим Православна Церква згадує подію воскресіння Лазаря – одне з найбільших чудес, які сотворив Христос під час Свого земного життя. Цей день отримав назву Лазаревої суботи.

Спаситель називав Лазаря Своїм другом, часто відвідував його і сестер Марфу і Марію у Вифанії. Коли Лазар помер, Господь перебував далеко від того місця, проте одразу сповістив про це апостолам: «Лазар помер; і радію за вас, що Я не був там, щоб ви увірували; але ходімо до нього» (Ін. 11: 14-15).

Поки прийшов Христос, то Лазар вже четвертий день лежав у гробі. Коли відсувають камінь від печери, де поховано Лазаря, Спаситель зводить очі до неба у молитві: «Отче! Хвалу Тобі воздаю, що Ти почув Мене. Я і знав, що Ти завжди почуєш Мене; але сказав це для народу, який стоїть тут, щоб повірили, що Ти послав Мене» (Ін. 11: 41-42). Цим прикладом Господь Ісус Христос навчає нас, аби перед виконанням Божої волі ми приступали до молитви, прикликали на поміч Всевишнього.

Спаситель звершив чудо: на Його поклик Лазар виходить з печери, оповитий погребальними пеленами. Ісус Христос каже, щоб розв’язали його, являючи народові доказ Господньої всемогутності. Ті, хто раніше заперечував Христа, увірували в те, що Він – Син Божий, і стали Його послідовниками. Воскресіння Лазаря – подія, що має важливий зміст, бо це живе запевнення у звершенні згодом Господнього Воскресіння, Його перемоги над смертю.

Воскресіння Лазаря свідчить про всеохоплюючу і всесильну любов Господа до кожного з нас. Ця подія нагадує нам, що кожен має можливість вічного і блаженного життя: «І кожен, хто живе і вірує в Мене, не помре повік» (Ін. 11: 26). Тож зберігаймо душу в чистоті, сумлінні та любові, щоб повсякчас відчувати Господню підтримку і благословіння у своєму житті."

Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

1205

0