Що поєднує моспатріарха Кіріла і звірства роснайманців у Сирії? Спільний бізнес з «кухарем» Путіна
Політика

Що поєднує моспатріарха Кіріла і звірства роснайманців у Сирії? Спільний бізнес з «кухарем» Путіна

Всі блоги
Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

1154

0


Історія з жорстокими тортурами і звірячим вбивством в Сирії місцевого жителя, що влаштували російські найманці на Близькому Сході, продовжує обростати подробицями.

Російська «Новая газєта» виклала в мережі два нових відео вбивства сирійця Мохаммеда Тахи Ісмаїла Аль-Абдулли (він же Хаммаді Тах Аль-Бут), здійсненого 2017 року найманцями з російської ПВК Вагнера, що належить Євгенію Прігожину – другу і «кухарю» Путіна.

Ще два роки тому інтернет-користувачі припускали, що на відео – росіяни-бійці приватної військової компанії "Вагнер" у Сирії вбивають місцевого жителя або бойовика. На нових відео є кадр, на якому один із чоловіків показує своє обличчя.

Журналісти "Нової газети" завдяки сервісу FindClone знайшли його можливу сторінку в соцмережі "ВКонтакте". Також ЗМІ оприлюднило копію паспорта цього чоловіка. Його звати Станіслав Євгенович, прізвище починається на "Д" – журналісти повні дані не оприлюднили.

Чоловік дійсно виявився бійцем ПВК "Вагнер". Від 2016 року він займався розвідкою в Сирії. А до того служив у патрульно-постовій службі поліції в Ставропіллі в Росії.

Журналісти через соцмережу зв'язалися із дружиною Станіслава, аби вона підтвердила чи спростувала, чи впізнає свого чоловіка на відео. Вона спочатку відповіла: "Ви, напевно помилилися", а потім закрила акаунт у "ВКонтакте".

Також він брав участь в бойових діях на Донбасі в рядах російських окупантів.

Пізніше прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що опубліковані в ЗМІ кадри хоч і шокують, але російська влада не володіє інформацією про зображених на них людей і не мають до них жодного відношення.

У той самий час, як зазначає російське видання «Собєсєднік», московський патріарх Кіріл має спільний бізнес з тим самим «кухарем» Путіна і власником Вагнера – Євгенієм Прігожиним, чиї бойовики і влаштовують такі звірства.

Кілька років тому Кіріл потрапив у скандал навколо своєї 145-метрової квартири в елітному будинку в Москві. Він відсудив 19 мільйонів рублів у екс-міністра охорони здоров’я Юрія Шевченко в якості компенсації збитку за пил під час ремонту. Інтереси предстоятеля РПЦ в суді представляла Лідія Лєонова, яка проживала з патріархом в одній квартирі.

Саме ця Лєонова – співзасновник компанії «Владолід». Її бізнес-партнер – Владімір Липарь, якому Кіріл особисто вручав патріаршу нагороду. А ще Липарь – гендиректор фірми «Конкорд», частини холдингу «кремлівського кухаря» Євгенія Прігожина, який через номінальних власників і директорів фірм є великим держпідрядником. У тому числі і в сфері найманців.

За матеріалами ДУХОВНИЙ ФРОНТ УКРАЇНИ

Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

1154

0