Що буде, якщо Росію відключать від SWIFT
Політика

Що буде, якщо Росію відключать від SWIFT

Всі блоги
Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

2562

0


Представники Республіканської партії у Палаті представників США пропонують зробити більш жорсткішими санкції проти Росії. Про це розповідає Голос Америки.

Зокрема, законодавці рекомендують Конгресу США розробити низку каральних заходів проти Росії. У тому числі, запровадити санкції проти міжнародної платіжної системи SWIFT, доки та не змушена буде виключити Росію зі списку країн-клієнтів. Деякі економісти вважають, що такий крок призведе до колапсу російської економіки.

Також пропонують зробити законом наступну умову: економічні санкції з Росії можуть бути зняті лише у випадку виконання країною-агресором Мінських домовленостей.

 

«Я вітаю цей документ. Якщо подивитись на нього з відстані, не як на документ, який закріплює чітку політику, а радше як на заявлення стратегічних намірів, є речі, які я підтримую. По-перше, він жорсткий по відношенню до Путіна. По-друге він закликає до захисту України. По-третє документ закликає до сильного НАТО, він підтримує розміщення сил в країнах Балтії та розміщення ротаційних сил у Польщі», - зазначив Деніел Фрід, який у адміністрації Барака Обами відповідав за санкції.

 

 

Також Деніед Фрід вітає ідею відключення Росії від міжнародної платіжної системи у випадку посилення військової агресії РФ:

 

«Я б зараз не рекомендував відключати Росію від системи SWIFT. Але спитайте мене знову, якщо наприклад Росія нападає на члена НАТО, це зовсім інший рівень. Якщо Росія почне відверту, повномасштабну військову операцію у спробі завоювати Україну, такий крок, (як відключення від SWIFT- ред. ГА) який зараз виглядає занадто ескалаційним, може бути цілком прийнятним тоді». 

 

В останній час Росія через пандемію коронавірусу посилила тиск на світову спільноту з вимогами прибрати чи хача би послабити економічні санкції. Аналітик "Фонду Спадщина" Люк Коффі вважає, що ані Вашингтон, ані Європа не підуть на такий крок.

 

«Президент Трамп хотів би мати кращі відносини з резидентом Путіним. Він думає, що він може домовитись з Путіним краще, ніж будь-якій інший президент до нього- чи то Обама, чи то Буш. Але більшість реалістів, особливо серед республіканців та зокрема консерваторів, визнають, що США не можуть розраховувати на надійну та дружню Росію, поки Путін залишається при владі", - каже Коффі, - "Президент Трамп хоче домовитись з ним, але мало вірогідно, що це станеться. Чи спробує він це зробити до виборів?...Я думаю він не піде на це, зважаючи на те, який політичні наслідки будуть від цього з боку лівих сил, якщо він спробує зблизитись з Путіним. Крім того, час стікає. А з коронавірусом та іншими втутрішньополітичними питаннями – місця для цього просто нема».

 

Однак, як зауважує Деніел Фрід, лише одні економічні санкції так і не змусили країну-агресора Росію та Володимира Путіна припинити війну в Україні:

 

«Що примусить Путіна піти на мир? Мені здається, він повинен зрозуміти, що мирне вирішення конфлікту – є в його інтересах. Якими можуть бути такі обставини. Коли йому не вдастся заблокувати реформи в Україні, розвиток вільного ринку та демократичну трансформацію, які посилюють країну та відкривають двері до зближення з Європою. Якщо українцям вдасться владнати справи всередині країни та продовжити захищати свою країну, це означатиме, що Україні вдалося реалізувати свій суверенітет та піти європейським шляхом. Якщо Україні це вдасться – Путін програв. Він чи продовжуватиме конфлікт, який коштує йому багато та ізолює його, чи він піде на домовленості. Україна може примусити час працювати на Україну, а не на Росію. І коли настане цей час, Путін може вирішити, що в його інтересах – піти на домовленості».

 

Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

2562

0