«Rzeczpospolita»: Росія вже могла би бути у Гродно
Політика

«Rzeczpospolita»: Росія вже могла би бути у Гродно

Всі блоги
Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

1789

0


Якби Мінськ погодилася у 2019 році на умови Москви щодо так званої поглибленої інтеграції, то Польща мала би спільний кордон вже не з Білоруссю, а з РФ Про це пише polskieradio.pl/

 

«Якби Мінськ у 2019 році погодився на умови Москви, то Польща, замість Білорусі, мала би спільний кордон з Російською Федерацією», - читаємо у найсвіжішій газеті Rzeczpospolita».

 

Білоруські незалежні експерти неодноразово застерігали, що ставкою так званої поглибленої інтеграції між Москвою та Мінськом, перемовини про яку почалися у 2018 році, є незалежність Білорусі. У вівторок посол Білорусі в Москві Уладзімер Сямашка розкрив деякі подробиці. У лютому 2019 року Мінськ отримав від Москви пропозицію, з якої випливало, що «95 відсотків державних повноважень Білорусі мало би перейти на наднаціональні органи влади», що хотіли створити у межах Союзної держави. За словами Сямашка, це означало би «цілковите піднесення рук угору».

Цікаво, що Сямашка заявив про це наступного дня після візиту Аляксандра Лукашенки до Росії. «Це не випадково, позаяк присутність Лукашенки на параді у Москві 24 червня та наступний візит до Росії 30 червня закінчилися нічим. Москва не хоче розмовляти», - каже виданню «Rzeczpospolita» Юрій Царік, політолог з мінського Центру стратегічних та зовнішньополітичних досліджень, ексаналітик в адміністрації Лукашенки. «Там вважають, що цілковито контролюють ситуацію у Білорусі і можуть дотиснути Мінськ у питанні „інтеграції”», - додає він.

Водночас прокремлівський політолог із Вищої школи економіки у Москві Андрєй Суздальцев у коментарі польському виданню говорить, що «Москва не буде втручатися у виборчий процес у Білорусі, бо на Заході тільки цього чекають». «Але чи визнає результат виборів? Лукашенка має дуже низьку підтримку, він вдаватиметься до придушення суспільства та використання сили», - каже він. При цьому Суздальцев додає, що Росія підтримає народ Білорусі, як у 2018 році вірмен, котрі вийшли на вулиці.

Олександр Шевченко
master

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

1789

0