Рудьковський звернувся до Зеленського: У Семінського мета –  забрати частину моєї компанії!
Політика

Рудьковський звернувся до Зеленського: У Семінського мета – забрати частину моєї компанії!

Всі блоги
Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

8238

0
Ексміністр транспорту Микола Рудьковський передав до редакції видання "ГОРДОН" лист, який він надіслав президенту України Володимирові Зеленському у зв'язку з кримінальним переслідуванням у справі про викрадення у 2012 році тодішнього голови компанії "Нафтогазвидобування" Олега Семінського. Рудьковський заявив, що йому відомо про візит Семінського 5 березня до президента і що під час цієї зустрічі нинішній нардеп від "Слуги народу" намагався дістати можливість незаконно вплинути на правоохоронну систему і суди.

 

Ексміністр транспорту і зв'язку України Микола Рудьковський написав лист президенту України Володимирові Зеленському, в якому знову заявив про свою невинуватість у справі про викрадення у 2012 році тодішнього голови компанії "Нафтогазвидобування" Олега Семінського, який зараз є нардепом від "Слуги народу". Рудьковський надіслав виданню "ГОРДОН" текст свого звернення до глави держави. Редакція публікує лист без скорочень.

 

Слідчі або прокурори жодного разу не запросили мене для надання свідчень - Рудьковський

"Я, Микола Рудьковський, зіткнувся із жахливими фактами використання адмінресурсу на найвищому рівні, які, як я сподівався, залишилися в минулому. Украй здивований, що рішення щодо правових питань і далі ухвалюють на Банковій, а не відповідні компетентні органи.

За моєю інформацією, у п'ятницю, 5 березня, об 11.00 Олег Семінський разом із заступником генпрокурора і провідним нардепом від фракції "Слуга народу" були у президента України і формували його думку у справі про зникнення, щоб дістати можливість незаконного впливу на правоохоронну систему і суди.

Я теж хочу зустрітися з президентом України і викласти йому свою точку зору. Поки ж у зв'язку з відсутністю такої можливості публічно звертаюся через ЗМІ.

Шановний пане президенте!

Із 2012 року в межах відкритої кримінальної справи слідчі або прокурори жодного разу не запросили мене для надання свідчень у справі раптового зникнення пана Семінського, яку, до речі, Міністерство внутрішніх справ України відкрило тільки за моїм особистим наполяганням як народного депутата України після особистої зустрічі з міністром. Лише після цього почали його пошук.

Я перебував в Україні весь час, за винятком періоду мого вимушеного перебування в російському полоні за мою чітку українську патріотичну позицію. Я жодного разу не ухилився від співпраці зі слідством.

До того ж щойно я дізнався зі ЗМІ, що у ГПУ і СБУ є підозри щодо мене в цій справі, я не просто не зник, а будучи впевненим у своїй невинуватості, негайно повернувся в Україну. В аеропорту мені вручили підозру і клопотання про взяття під варту, яке наразі на розгляді в суді.

Найцікавіше, що мене і зараз ніхто не запросив ні до слідчого, ні в прокуратуру для надання пояснень.

Семінський опустився до такої ницості, як погрози і тиск не тільки на мою адресу, але й на адресу моєї сім'ї - Рудьковський

В Олега Семінського проста мета. Він як член фракції "Слуга народу", використовуючи своє службове становище і прикриваючись ім'ям президента України, займається банальним здирництвом і намагається забрати у мене частину моєї компанії. До речі, акціонером цієї компанії він ніколи не був, а був лише найманим менеджером, хай як би він не хотів переконати вас, шановний Володимире Олександровичу, у зворотному.

Після появи Олега Семінського він неодноразово зустрічався зі мною за його ініціативою. А під час того, як я сидів у в'язниці Російської Федерації, він, використавши свої тісні зв'язки з правоохоронною системою держави-агресора і з криміналітетом, тиснув на мене. Він настільки хоче заволодіти майном, яке йому не належить, що зі своїм партнером опустився до такої ницості, як погрози і тиск не тільки на мою адресу, але й на адресу моєї сім'ї.

Володимире Олександровичу, на жаль, люди, з якими ви зустрілися в п'ятницю, підставляють вас, а їхні протиправні дії з метою наживи можуть кинути тінь на Ваше чесне ім'я.

Я ще раз підтверджую, що жодного стосунку до зникнення Олега Семінського не мав і так само, як і ви, зацікавлений у справедливому публічному розслідуванні.

 З повагою, Микола Рудьковський

У розмові з агентством "РБК-Україна" Рудьковський як один з акціонерів компанії в той період не приховує претензій до топменеджера компанії, який, за його словами, "активно займався виведенням грошей через фірми-прокладки, ухиленням від сплати податків і подібними речами". Аудіо розмови Семінського і Рудьковського на цю тему є на SoundCloud, пише інформагентство.

 

Олег Семинский: Напомнить историю?

 

Николай Рудьковский:  Ну, напомни.

 

Олег Семинский: Напоминаю.

 

Николай Рудьковский:  Напомни.

 

Олег Семинский: Напоминаю.

 

Николай Рудьковский:  Ну, это ж ты же принял такое решение

 

Олег Семинский: Конечно я, Коля я принял такое решения, напоминаю, хронологию болезни: было давление, так, там определенное время, я предложил тебе вариант следующий, чтобы не нарушать баланс 50/50,  следующую коробку - 50/40/10. Походу моей десятки, без проведення загальних зборив. просто вызвать тестя  и сказать. Ну. я тебе как это, я тебе месяц об этом глашу ситуация накаляется . Потом был один  понедельник наш разговор с тобою по телефону. Когда я сказал,

что я завтра жду до 10: или или. Ты сам прекрасно понимаешь, что  или или. Ну я, Вы   проснулись только в четверг вечером, мне перезвонили, хотя я ждал Вашего звонка до 10 и все мною было принято такое решение!

 

Николай Рудьковский: Какое?

 

Олег Семинский: Распределение 60/30/10.

 

Николай Рудьковский: Ну первое, что у него 50% процентов акций, он претендует на 50% 

 

Олег Семинский: Можешь обсудить это с Немцом. Я тебе  кстати предлагал  во вторник, ты мне начал петь историю, что если он меня пригласит, тогда  я приеду. На что я тебе напоминаю, напоминал: ты его приглашал к себе к офис? Не приглашал.

 

Николай Рудьковский: Ну а сейчас история какого ты лезешь в эти 30% ? Он же, лично, э, э не имея права так переделить, значит он рвал на себе рубашку, говорил, что вот я приму решение и 30 % ты получишь.

 

Олег Семинский: Коля он мне сказал следущие: я тебя даю 40%, а  там, что хочешь с ними делай, вот и все. 

 

Николай Рудьковский: Ну и ты вот так, на свой рассудок принимаешь решения забрать 20% на основании чего?

 

Олег Семинский: Конечно, конечно Коля.

 

Николай Рудьковский: А на основании чего? 

 

Олег Семинский:  На основании нашего участия, твоего и моего в проекте, вот,  вот на основание чего, вот и все.

 

Николай Рудьковский: Ну это ж самоуправство.

 

Олег Семинский: Конечно Коль, ну а как иначе. А переход на 60 это не самоуправство со стороны?

 

Николай Рудьковский:  Самоуправство, но которому ты потакаешь.

 

Олег Семинский: Не потакаю. У меня была очень скромная доля! 

 

Николай Рудьковский: Олег, я всегда тебя поддерживал

 

Олег Семинский: Ты мне рассказывал там, что там менеджер или не менеджер, менеджер. Иди жалуйся в ту организацию, где...

 

25 лютого 2021 року СБУ заявила, що розкрила викрадення Семінського. У лютому 2012 року Семінський виїхав із роботи, потрапив у підлаштовану ДТП і його викрали невідомі озброєні люди в масках.

Рудьковський у коментарі "РБК-Україна" підкреслив, що відразу після зникнення Семінського у 2012 році особисто звернувся до МВС із проханням залучити всі ресурси для його пошуку, але тоді йому запропонували "почекати тиждень", і довелося звертатися до глави МВС, щоб пошуки нарешті почали.

За даними слідства, колишнього голову "Нафтогазвидобування" утримували в нелюдських умовах, систематично катували і вимагали від нього та його родичів сплатити борг, якого не існує, на суму $200 млн. Замовником слідчі вважають Рудьковського. Згідно з висновками слідства, викрадення було задумано для рейдерського захоплення компанії і заволодіння часткою голови правління "Нафтогазвидобування".

Визнаного судом зниклим безвісти Семінського звільнили у травні 2015 року.

Олег Семінський з'явився на публіці так само несподівано, як і зник, у 2015 році. І незабаром запропонував Рудьковському зустрітися. Кілька серій переговорів між ними проходили у 2015–2016 роках, у тому числі у Відні. Причому Семінський, за словами Рудьковського, відразу зайняв нападаючу позицію", – пише "РБК-Україна.

Рудьковський розповів, що Семінський вимагав частку в "Нафтогазвидобуванні" і гроші, щоразу по-різному це обґрунтовуючи.

Він зі своїм партнером мені погрожував, Семінський також обіцяв змінити свої показання, якщо отримає бажане. Я відмовився від цих угод, я зажадав об'єктивного розслідування, хто його викрав, де його тримали, з яких мотивів тощо. Я питав Семінського: "Якщо ти говориш, що я тебе викрадав через вимагання, то питання: ти або хтось із твоєї родини щось мені дав? Ні, – зазначив Рудьковський.

3 березня йому вручили повідомлення про підозру у цій кримінальній справі. Сам ексміністр розповів цього дня у Facebook, що повернувся в Україну і привітав маму з днем народження. У лютому він повідомляв, що перебував в Україні протягом останнього року і слідчі жодного разу не викликали його на допит. За його словами, "поширення недостовірної інформації" почалося, коли він покинув територію України для відпочинку. Рудьковський тоді пообіцяв у найстисліші строки повернутися в Україну і відповісти на будь-які запитання як ЗМІ, так і правоохоронних органів.

 

 

У 2018 році Рудьковського затримали в Москві: він перебував у розшуку у РФ за напад на російське посольство в Києві 14 червня 2014 року, під час акції протесту в день аварії українського військового літака Іл-76 у Луганську. 9 грудня 2019-го Мосміськсуд засудив українця до двох років колонії. У квітні 2020 року Рудьковський достроково вийшов на волю і повернувся в Україну.

 

 

Олександр Шевченко
master

Читайте також!

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

8238

0