РОЗПОЧАВСЯ ВЕЛИКИЙ ПІСТ! Як правильно провести цей день, та що потрібно зробити.
Молитви

РОЗПОЧАВСЯ ВЕЛИКИЙ ПІСТ! Як правильно провести цей день, та що потрібно зробити.

Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

3230

0


Дорогі брати і сестри, ми входимо у період Великого посту, у час нашого духовного підготування до найвеличнішого свята – світлого Христового Воскресіння. Цьогоріч піст триватиме з 2 березня по 18 квітня. Загалом, він складається з двох частин: Чотиридесятниці і Страсної седмиці, під час якої ми згадуємо страждання Сина Божого заради спасіння людства.

 

Перший тиждень Чотиридесятниці вводить нас у піст, зокрема, і Великим покаянним каноном преподобного Андрія Критського, який лунатиме у храмах від цього понеділка до четверга. Це унікальне великопісне богослужіння проводить людську душу стежкою каяття через біблійні образи від Старого до Нового Завіту.

 

За встановленою церковною практикою, впродовж посту християни утримуються від їжі тваринного походження, розваг, нестриманості та того, що володіє людиною та може бути предметом певної залежності. Натомість, більше часу присвячується молитві та богослужінням. Варто зазначити, що обмеження в їжі залежать від стану кожної людини. Дехто потребує вживання риби та олії (крім середи і п’ятниці). Також з благословіння священника піст може послаблюватись, зважаючи на захворювання, похилий чи малий вік, важку фізичну працю та вагітність.

 

Звернімо увагу на те, з якими намірами ми розпочинаємо святу Чотиридесятницю. Утримання в їжі в період посту потрібні, однак самі по собі вони не є метою. Тілесний піст є засобом, за допомогою якого ми вдосконалюємо свою душу та поборюємо залежність від гріха. Піст – це період розквіту духовної складової людини над вимогами тіла, тож не може бути зведеним лише до обмежень у їжі. Святитель Іоан Золотоустий так говорить про справжню сутність посту: «Хто обмежує піст лише утриманням від їжі, той вельми безчестить його. Не тільки вуста повинні поститися, – ні, нехай постять і око, і слух, і руки, і все наше тіло».

 

Тож розпочнімо шлях Великого посту зі світлом у серці, із благими намірами – покаяння, стриманості та смирення. Утвердімося в них, через добрі справи, щоб, отримавши прощення, гідно та з Божим благословінням зустріти свято Воскресіння Христового.

Олександр Шевченко
master

Читайте також!

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

3230

0