Росія змусила полонених українців голосувати на референдумі - Денісова
Політика

Росія змусила полонених українців голосувати на референдумі - Денісова

Всі блоги
Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

1356

0


Людмила Денісова, Уповноважений ВРУ з прав людини, повідомила про тиск на українців, яких незаконно утримують на території Росії та в окупованому РФ Криму.

Полонених змушували голосувати на референдумі за поправки до Конституції РФ, які дозволять Володимиру Путіну балотуватися на виборах голови держави.

Людмила Денісова, зокрема, зазначила:

Цинізму агресора немає меж – громадян України, яких незаконно утримують на території РФ та тимчасово окупованого Криму змушують голосувати за поправки до Конституції країни-окупанта!

Отримала інформацію, що керівництво деяких установ системи Федеральної служби виконання покарань Росії змушує українських політв'язнів голосувати на всеросійському референдумі, оскільки вважає їх громадянами Росії. Над тими хто відмовився «ставити галочку» у бюлетені – здійснюється психологічний тиск.

Наголошую, відповідно до статті 45 IV Конвенції про закони і звичаї війни на суходолі та додаток до неї: Положення про закони і звичаї війни на суходолі від 1907 року – забороняється примус населення окупованих територій до присягання на вірність державі-окупанту.

Крім того, частина четверта статті 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року чітко визначає, що примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства Російської Федерації не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України.

Вважаю примус до громадянства – ще одним видом репресивної політики Російської Федерації стосовно громадян України, які опинилися в умовах окупації.

Закликаю представників міжнародних правозахисних організацій, застосувати всі наявні важелі впливу аби змусити країну-агресора дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права та зупинити репресії громадян України, які стали жертвами окупації!

Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

1356

0