Росія відправляє найманців до Лівії - США
Політика

Росія відправляє найманців до Лівії - США

Всі блоги
Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

982

0


США звинувачують Росію у відправці найманців до Лівії,  щоби підтримати генерала Халіфа Хафтара у його боротьбі за контроль над Тріполі. Це призвело до ескалації конфлікту у країні. Про це повідомляє Голос Америки

 

Коментарі високопосадовців Держдепартаменту прозвучали 7 травня, на наступний день після публікації доповіді ООН. Цей документ підтвердив, що на боці Лівійської національної армії Хафтара воюють від 800 до 1 200 контрактників з російської приватної військової компанії «Група Вагнера».

 

У доповіді йдеться про те, що «Група Вагнера», глава якої, імовірно, близький до російського президента Володимира Путіна, діє як «ефективний фактор підвищення бойових можливостей» для сил Хафтара, у той час як вони борються з міжнародно визнаним Урядом національної згоди, що базується на заході країни.

Допомога Росії Хафтару «привела до істотної ескалації конфлікту і погіршення гуманітарної ситуації у Лівії», зазначає представник Держдепартаменту Кріс Робінсон, який спеціалізується на Росії.

 

«Групу Вагнера» найчастіше «помилково називають російською приватною військовою компанією, але насправді це інструмент російського уряду, яким Кремль користується в якості недорогого і низькоризиковий інструменту для просування своїх цілей», - сказав Робінсон журналістам.

Сергій Зінченко
активний

Читайте також!

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

982

0