"Росія дискредитує ЄС, користуючись коронавірусом" - італійський журналіст
Політика

"Росія дискредитує ЄС, користуючись коронавірусом" - італійський журналіст

Всі блоги
Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

1036

0


Радіо Свобода записало інтерв'ю з Массіміліано Ді Паскуале, італійським журналістом і аналітиком. Він розповів, як росіяни, скориставшись пандемією коронавірусу COVID-19, посилили пропаганду, спрямовану на дискредитацію країн ЄС та замилювання очей самим росіянам всередині РФ.

Ді Паскуале зазначає, що росіяни намагаються показати, що Європа неспроможна боротися з пандемією. Натомість Росія, мовляв, діє ефективно у подоланні коронавірусу. 

"Також пропаганда з Москви піднімає на поверхню внутрішні конфлікти в окремих європейських країнах. Це те, що я помітив, аналізуючи контент провідних російських медіаресурсів італійською мовою, Sputnik Italia передусім", - зазначає італійський журналіст

За його словами, фейки російської пропаганди різняться, в залежності від країн. 

"Нібито цей вірус був створений у китайській лабораторії, яку фінансували Білл Ґейтс і Джордж Сорос. Інші публікації спрямовані проти американців, проти євреїв. В Італії ж намагаються запровадити стратегію дезінформації менш апокаліптичну, бо, якщо вже бовкнеш щось неймовірне, мало хто повірить. Тому тут поширюють більш витончений наратив, і, на мою думку, небезпечніший", - повідомив Ді Паскуале.

Щодо гуманітарної допомоги, яку росіяни надали Італії. Журналіст говорить, що прилетіли не медики, а військові. Вони провели дезінфекцію у шпиталі у Бергамо і виставили це, як велике досягнення. 

"Я спілкувався з італійським військовим, який супроводжує росіян, і він розповідає, що ті зовсім не знають, що робити. Тож не йдеться про команду великих спеціалістів, як нам намагаються представити", - розповідає журналіст. Він зазначає, що в цій ситуації російська пропаганда просуває тезу: Росія допомагає Італії, а Європа її покинула.

Ді Паскуале каже, що більшість італійців позитивно ставить до такої "допомоги", а медіа майже її не критикують.

"Взагалі, те захоплення, яке викликає серед італійців «допомога» авторитарних режимів Росії і Китаю, симпатії до цих країн, – як на мене, це дуже небезпечно. Незрозумілою є мета цих кроків, точніше, люди не розуміють, що ж криється за цією «допомогою». Це говорить про прагнення до встановлення авторитарного режиму, мовляв, ок, ЄС не функціонує, тоді як для розв’язання цих проблем більш дієвими є автократії на зразок Росії чи Китаю", - зазначив Массіміліано Ді Паскуале.

Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

1036

0