Російський концерн “Норнікель” безкарно забруднює Арктику
Події

Російський концерн “Норнікель” безкарно забруднює Арктику

Всі блоги
Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

913

0


Російський концерн “Норнікель” безкарно забруднює Арктику, - б’ють на сполох представники “Greenpeace”. Екологи заявляють, що вони мають докази викидів промислових відходів до річки неподалік Норильська (Красноярський край). Про це пише polskieradio.pl/

 

“Заводи, які належать до цього концерну, регулярно і безкарно забруднюють довкілля, промислові стічні води потрапляють до місцевої річки” - говорять екологи. Нагадаємо, у травні у Красноярському краї на півночі Росії стався масштабний витік нафтопродуктів. Аварія сталася 29 травня на Теплоелекртоцентралі-3, яка належить концерну «Норильський Нікель». Через розгерметизацію резервуара з дизельним паливом на дорогу вилилося 117 тисяч тонн солярки, нафтопродукти проникли у ґрунт і потрапили у дві річки та в озеро. Це одна із найбільших екологічних катастроф в Арктиці, яку вже встигли назвати “Арктичним Чорнобилем”.

 

Екологи з “Greenpeace” і репортери видання “Нова Ґазєта” встановили, що “Норнікель” відкачує забруднену воду з резервуара заводу зі збагачення важких металів, що неподалік містечка Талнах. “Забруднена промисловими відходами вода заливає всю тундру, і струмками потрапляє до місцевих річок та озера Пясіно”, - пишуть репортери газети, котрі працюють в Норильську. Журналісти та екологи викликали на місце поліцію та екологічні служби.

 

Після травневого витоку солярки журналісти “Новой Ґазєти” упродовж кількох тижнів збирали зразки ґрунту та води, щоби згодом провести лабораторні аналізи й встановити масштаб забруднення. Служба безпеки летовища у Норильську, однак, не дозволила вивезти зібраний матеріал. За інформацією екологів, екосистема околиць Норильська є настільки забрудненою, що у місцевих річках та озерах немає риби.

Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

913

0