Російський генерал, що заперечував використання хімічної зброї Асадом є членом гуманітарної допомоги Італії.
Політика

Російський генерал, що заперечував використання хімічної зброї Асадом є членом гуманітарної допомоги Італії.

Всі блоги
Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

2629

0


У складі російської військової місії перебуває генерал Сергій Кікот, який у 2019 році вигороджував Асада в Гаазі, стверджуючи, що він ніколи не використовував хімічну зброю у сирійському місті Дума.

Гуманітарна місія РФ на італійську землю оповита ореолом таємності. До неї входять не звичайні лікарі чи біологи, а військові з доволі сумнівним минулим. Подаємо переклад журналістського розслідування на цю тему з італійської газети La Stampa за 16 квітня 2020 року.

 

Сергій Кікоть (зліва)

До 104 російських військових, які беруть участь у місті Бергамо в місії, узгодженій прем’єр-міністром Італії Джузеппе Конте та Володимиром Путіним, від самого початку приєдналося 50 італійців зі Спеціалізованого підрозділу італійської армії – 7-го полку радіаційного, хімічного та біологічного захисту. Італійцями командує підполковник Даріо Де Масі; російським контингентом - генерал Сергій Кікоть, у якого за спиною вагоме минуле.

Генерал Сергій Кікот

Кікоть - заступник начальника Військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту ЗС РФ (Ігоря Кириллова), які підпорядковуються безпосередньо Міністерству оборони Росії. Він також є експертом-хіміком, якого Росія залучала до вагомих політичних справ. Найвідомішою є, напевне, використання Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільного населення в місті Думі (Сирія). 11 березня 2019 року в Гаазі на Кікотя було покладено підтримку доповіді посла Росії в Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) Олександра Шульгіна, який відкидав усі звинувачення проти Асада і стверджував, що докази хімічної атаки «інсценовано». «Російська Федерація продовжує наполягати на тому, що інцидент у Думі та підтверджувальні докази були підроблені», - підсумував Кікоть свою доповідь. Агентство новин Sputnik заявило, що жодних слідів органофосфору та інших хімікатів виявлено не було. Кікоть також поставив під сумнів балістичний аналіз та кількість жертв атаки, яка відбулася 7 квітня 2018 року, – 43 загиблих, 500 поранених.

 

Після приземлення у Pratica di Mare, конвой російської військової техніки подолав 600 км до Бергамо. Посадка російського літака в аеропорту Ломбардії зберегла б час та кошти, як на пальному для конвою, так і на авіаційному пальному для дев’яти вантажних літаків. Таким чином, переїзд російського угрупування країною видається пропагандистською операцією або навіть військовим навчанням для відпрацювання приземлення передової групи з її подальшим висуванням до визначеного розташування. 

Олександр Сладков, російський воєнний журналіст, пов’язаний із військовою розвідкою, заявив, що місія була “гуманітарною сокирою у груди НАТО”. Він відзначив, що операція співставна за масштабом із проривом російських десантників у Косові (аеропорт Слатіна) в 1999 році на підтримку косівських сербів. Кореспондент телеканалу “Звєзда”, який належить Міноборони РФ, назвав команду, що прибула, “російським угрупуванням в Італії”.

До складу групи входять також підполковник Олександр Юманов, полковник Олексій Смірнов, підполковник Геннадій Єремін та підполковник В’ячеслав Куліш.

Ці офіцери брали участь у проєкті, пов’язаному із вірусом Еболи, що втілювався 48-м Центральним науково-дослідницьким інститутом Міноборони РФ й державним підприємством “Вектор”, яке в радянські часи брало участь у розробці біологічної зброї. Важливо наголосити, що незважаючи на значну роботу із вірусом Еболи, росіяни так і не змогли створити ефективну вакцину, яку б затвердили у США та ЄС. У 2018-му “Вектор” та 48-ий дослідницький інститут, що працює під егідою Міноборони РФ, були обвинувачені у намаганні створити новий, високовірулентний воєнний вірус геморагічної лихоманки. Також варто відзначити, що цих офіцерів представили італійській стороні як службовців Військово-медичної академії у Кірові, хоча насправді вони працюють на 48-й Центральний науково-дослідний інститут, що спеціалізується на біологічній зброї.

 

 

Один з найбільших британських експертів з хімічної та біологічної війни заявив, що в цілому контингент містив офіцерів військової розвідки з ГРУ, російського еквівалента МІ6. Вони використовуватимуть дислокацію до Італії як можливість зібрати дані про все, від італійських військових до транспортних систем.

Хаміш де Бреттон-Гордон, колишній командуючий британським хімічним, біологічним, радіологічним та ядерним полком Великобританії заявив: «Було б наївно думати, що вони не збирають розвідницькі дані. Це для них відкрита мета».

 

Італії не потрібні додаткові хімічні, біологічні й радіологічні ресурси. "Вони лідери з хімічної, біологічної й радіологічної зброї в НАТО і ЄС. Італійців розглядають як взірець. У них сильні можливості. Не думаю, що їм потрібна купа старого російського обладнання", - сказав Бреттон-Гордон, який покинув ряди Зройних сил Великої Британії в 2012 році в рангу полковника. Він також зауважує, що російську місію в Італії очолює генерал Сергій Кікот. І це теж дуже підозріло. "Зазвичай для командування місією зі 100 солдатів чи близького того призначають майора чи максимум полковника. А поява двозіркового генерала в якості командира здається перебільшенням", про це пише The Telegraph з посиланням на британського експерта.

 

Але місія викликала підозри у італійських політичних і військових колах. Джерело розповіло італійським ЗМІ, що "80% обладнання", яке Росія прислала великими транспортними літаками, насправді "не несе жодної користі". Вантаж використали як виправдання для фактичного вторгнення. Один з передових експертів з хімічної й біологічної зброї Британії переконаний, що в російському контингенті є офіцери військової розвідки ГРУ.

Доставку "допомоги" в Італію вони використають як можливість збирати розвідувальні дані про все: від італійської армії до транспортної системи. "Це наче вони отримали зразу всі різдвяні подарунки. Було б наївно думати, що вони не збирають розвідувальні дані. Це відкрита мета для них", - сказав колишній командир Об'єднаного хімічного, біологічного, радіологічного і ядерного полку Великої Британії (CBRN) Хаміш де Бреттон-Гордон. Він додав, що був дуже здивований рішенням італійського уряду прийняти російський вантаж. "Недоречно, що росіян впустили в країну НАТО на основі таких надуманих підстав", - сказав Бреттон-Гордон.
 

Певно, головним завданням росіян є збір біологічного матеріалу громадян Італії, заражених COVID-19, а також вивчення перебігу хвороби та засобів, які вживає Італія, для застосування їх у Росії.

Укрінформ пропонує власний переклад статті Інституту вивчення глобальних загроз та демократій, в якому викриваються інформаційні операції РФ в Італії та ставиться під сумнів щирість російської допомоги.

 

 

Олександр Шевченко
master

Читайте також!

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

2629

0