Російські хакери шпигують за допомогою фейкових додатків
Технології

Російські хакери шпигують за допомогою фейкових додатків

Всі блоги
Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

391

0


Хакери з Росії завантажують в інтернет-магазини фейкові застосунки, які можуть шпигувати за власником смартфона. Про це йдеться у звіті компанії Lookout, що займається цифровою безпекою.

Ідеться про мобільні версії програм для Android, зокрема Skype, Signal і PornHub. Хакери вбудовують у фейкові версі розширення Monocle, що може зчитувати зображення з екрана смартфона в будь-який час, і передавати його в Росію.

“Можливості для спостереження з'явилися в заражених застосунках (наприклад, Skype, Signal і PornHub), які мають вигляд легальних програм, але не є такими, і насправді містять шкідливі функції Monokle”, - каже Апурва Кумар, інженерка Lookout. “Це звичний метод, який використовують розробники шкідливих програм. Вони "перепаковують" відомий додаток зі шкідливими функціями, щоб не викликати підозри користувачів".

За даними Lookout, основними групами ризику є мусульмани, люди, що проживають на території Кавказу, а також в країнах Центральної Азії, зокрема в Узбекистані. Втім, компанія наголошує: це не вичерпний список, і жертвами програмного забезпечення можуть стати й інші люди.

За даними Lookout, розробником шкідливого додатку-шпигуна є компанія, що пов’язана із Головним розвідувальним управлінням Генштабу РФ (ГРУ). 

Сергій Зінченко
активний

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

391

0