Рекордна непопулярність Путіна
Політика

Рекордна непопулярність Путіна

Всі блоги
Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

689

0


Тижневик «Gazeta Polska» у статті «Цар – голий» звертає увагу, що популярність Путіна зараз на рекордно низькому рівні. Росіяни не думали про Владіміра Путіна так погано від початку його правління, тобто протягом двох десятиліть. Пандемія коронавірусу показала слабкість системи, яку він побудував. Соціологи кажуть, що зміни, які відбуваються в суспільстві та його поглядах на політику, є постійними. А це – дуже погана новина для Кремля. Про це пише polskieradio.pl/

Як читаємо, російська держава не склала іспиту в зіткненні з коронавірусом, перш за все, через фактичну відсутність Путіна. Підтверджуються попередження про настільки тісну персоналізацію побудованої там урядової системи – йдеться не так про посаду президента, як про особу самого Владіміра Путіна – що держава в надзвичайній мірі залежна від рішення одиниці. Тим часом, Путін підвів у момент випробування, бракує його керівництва.  

Після ефектного візиту в інфекційній лікарні під Москвою 24 березня (Путін був у спеціальному захисному одязі і масці, що повністю закривала обличчя) настали тижні, коли росіяни бачили свого лідера, який працює дистанційно з резиденції в Ново-Оґарьові. Незалежні ЗМІ натякали, що зустріч з одним зі співробітників, яку державне телебачення показало 6 квітня, насправді записано раніше, в березні. На екранах телевізорів частіше видно мера Москви Сєрґєя Собяніна і прем’єр-міністра Міхаїла Мішустіна. Перший очолює робочу групу при Раді держави, яка координує діяльність у регіонах Росії. Глава уряду командує вищою структурою – координаційною радою у справах боротьби з пандемією коронавірусу. На їхньому фоні Путіна сприймають як когось у «політичній самоізоляції», на його некористь діє й запізнена допомога держави. Росія, яку «вважали соціальною і патерналістською» державою, не склала іспиту під час пандемії. «Допомога була непослідовною, недостатньою і запізненою, й це зашкодило президентові», – видання цитує російського політолога із Центру Карнеґі Андрєя Колєснікова. Як читаємо, Путін збудував систему, яка не діє, не виконав обіцянок, підвів пов’язані з ним очікування. Пандемія стала каталізатором таких настроїв. «На запитання про ставлення до влади люди щораз частіше відповідають вульгаризмом», – сказав соціолог Міхаїл Дмітрієв.

«Пробудженням» російського народу має стати великий парад перемоги 24 червня, й опісля насправді протягом тижня, аж до 1 липня, голосування над змінами до конституції. Як пише автор статті Антоні Рибчинський, чимало вказує на процес глибокої трансформації в російському суспільстві. Її головна риса – втрата віри в стабільність режиму. А коли піддані перестануть вірити в царя – його влада опиниться справді під загрозою.

Олександр Шевченко
master

Читайте також!

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

689

0