Провокацію проти угорців в Україні влаштували російські спецслужби руками польських націоналістів. Класична схема РФ
Політика

Провокацію проти угорців в Україні влаштували російські спецслужби руками польських націоналістів. Класична схема РФ

Всі блоги
Олександр Квашук
журналіст

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

4605

0


Два роки назад в Ужгороді невідомі підпалили Товариство угорської культури. Це викликало обурення Угорщини та численні закиди Україні в націоналізмі та фашизмі (з боку Російських ЗМІ). Згодом виявилось, що підпал вчинили польські націоналісти, які входили в радикальні проросійські рухи. Один із паліїв зізнався, що їхнім куратором був громадянин Німеччини, який консультує проросійських політиків та партії. Вказану версію підтвердила польська прокуратура. Це класична схема російських спецслужб із розпалювання ворожнечі між країнами "третьою стороною". Росія зробила свою справу:

 

1 пішли вкиди обопільної агресії угорської на української сторони;

2. Росія показала Україну як країну, яка робить утиски нацменшин та сприяє радикальним рухам;

3. на перших етапах розслідування Росія звинуватила в підпалі Польщу, чим втягнула її в трикутник ворожнечі Україна-Угорщина-Польща. 

 

 

Суд у Кракові виніс вирок трьом польським націоналістичним діячам, котрі вчинили терористичний акт за межами Польщі. Їхній випадок – це типовий приклад міжнародної провокації, розрахованої на те, щоб створити напруження між країнами нашого регіону. Про це на порталі wpolityce.pl пише Ґжеґож Ґурни.

 

 

Автор нагадує, що 4 лютого 2018 року в Ужгороді невідомі злочинці підпалили будинок Товариства угорської культури Закарпаття. Цей інцидент ще більше ускладнив напружені відносини між Будапештом та Києвом, спричинені прийняттям парламентом України нового закону про освіту, що, на думку угорської меншини Закарпаття, обмежував навчання в школі угорською мовою.

 

 

Підпал угорського центру призвів до широкого обурення в Угорщині. Місцеві ЗМІ та влада звинуватили українських націоналістів у злочині.

 

 

Однак невдовзі зловмисників затримали. Це зробило Агентство внутрішньої безпеки у Кракові. Паліями виявилися троє громадян Польщі: 29-річний Міхал Прокопович (член проросійської партії Zmiana), 26-річний Адріан Марґлєвський і 23-річний Рафал Шимковяк (члени ультраправої організації Falanga).

 

 

Злочинці залишили після себе дуже багато слідів, тому українські спецслужби не мали проблем із з’ясуванням їхньої ідентичності. Матеріали розслідування передали Генеральній прокуратурі у Варшаві. Зловмисників заарештували. Почався судовий процес. За словами прокурора, атака на угорський центр була частиною російської політики, що мала послабити Україну та призвести до внутрішньої дестабілізації у ній.

 

 

Суд визнав вину усіх трьох підсудних. Міхал Прокопович засуджений до трьох, а Томаш Шимковяк до двох років позбавлення волі. Адріана Марґлєвського, який єдиний співпрацював зі слідством, звільнили, однак він перебуватиме під дворічним наглядом правоохоронців. Крім того, він повинен виконати суспільно-корисні роботи.

 

 

Під час суду Прокопович зізнався, що діяв на замовлення німецького журналіста Мануеля Оксенрайтера, від якого отримав гроші та інструкції. У момент скоєння замаху Оксенрайтер був консультантом Маркуса Фронмаєра – депутата Бундестагу від ультраправої прокремлівської партії Альтернатива для Німеччини (AfD). Це відомий друг Алєксандра Дуґіна і постійний коментатор у таких російських «ЗМІ», як Russia Today, «Пєрвий канал» і «Спутнік». Сам Оксенрайтер відкидає ці звинувачення і стверджує, що не має нічого спільного з підпалом в Ужгороді.

 

 

Польський публіцист ставить запитання, хто був справжнім замовником провокації, скоєної польськими руками. Той, хто вміє користуватися такими пішаками, чи то болгарськими, чи турецькими, чи чеченськими. Цей стиль важко підробити, – підсумовує Ґжеґож Ґурни.

 

 

Тут питання риторичне. Жодна людина не поїде в третю країну розпалювати ворожнечу просто так.

Олександр Квашук
журналіст

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

4605

0