Про "народного слугу", "тупу вівцю" і червоні прапорці. Nina Kuryata
Політика

Про "народного слугу", "тупу вівцю" і червоні прапорці. Nina Kuryata

Всі блоги
Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

1582

0


Про "народного слугу", "тупу вівцю" і червоні прапорці.

З такими вибаченнями далеко не заїдеш. Після них може бути потрібно вибачатися знову. Про це на своїй сторінці повідомляє Nina Kuryata

 

"Ми розуміємо, що висловлювання обраного народного депутата Максима Бужанського були, хоч і надмірною та неетичною, але достатньо зрозумілою (!!!!!) реакцією на оціночні судження стосовно особистих почуттів, які обраний народний депутат нібито має до СРСР та певних українських політиків".

Якщо обзивання журналістки депутатом (!) в публічному просторі (!) були ЗРОЗУМІЛОЮ реакцією для партії, то наскільки щирими можна вважати її вибачення? І чи вибачення це взагалі?

 

Це виглядає як "ну да, обізвав тебе, але ж ти заслужила".

 

Тут є загрозливий момент. І він ширший за особисту ситуацію між Olga Dukhnich і депутатом (!) Бужанським. Якщо вийти за її межі - то неважливо, який саме депутат якими саме словами обізвав якого саме журналіста (і взагалі людину якої професії). Тут ключовий меседж такий: "реакція була зрозумілою". Тобто партія фактично легітимізувала таке висловлювання депутата.

 

Пан Бужанський завдав особистої образи журналістці у відповідь на її професійну діяльність. Це не була симетрична відповідь (вона ж не написала "Бужанський - козел"), це був випад агресії у відповідь на її умовивід про його ностальгію за СРСР та Януковичем.

І тепер партія пише, що обізвати журналістку у відповідь на цей умовивід було ЗРОЗУМІЛО.

І щоб такого не повторювалося, нам, журналістам, радять "утримуватися від такого роду оціночних суджень". Ну тобто, не лізти на рожон. Інакше і обізвуть, і взагалі.

 

Пропрацювавши на ВВС 8 років, я насмілюся пояснити, що таке оціночне судження, бо дещо про це знаю. Так от: оціночне судження - це те, що має емоційно забарвлений характер і нав"язує читачеві готову думку: добре-погано, прекрасно-жахливо, правильно-неправильно. Наприклад: "Жахлива соціальна політика кровожерливої влади довела народ до зубожіння, і становище всієї країни є вкрай поганим". У цьому реченні - 4 (чотири) оціночних судження і жодного факту, цифри чи аналізу.

 

Аналіз же - це порівняння, аналогії, перевірка тощо. Так от, якщо проаналізувати сторінку на Фейсбуку пана Бужанського, то журналісти там знайшли чимало свідчень (тобто фактів) ностальгії за СРСР і схвальними оцінками діяльності Януковича. Тому фрази журналістки про ностальгію по СРСР і Януковичу - це аж ніяк не оціночні судження, а умовиводи на основі аналізу. І, зрештою, якщо пан Бужанський дійсно вважає Революцію гідності переворотом, захоплюється дипломатичним мистецтвом СРСР при укладенні пакту Молотова-Рібентропа і поважає Януковича - чому ж тоді він так образився на те, що журналістка всього лишень констатувала ці факти? Адже на його сторінці все це можна знайти. Чи він уже відмовляється від своїх поглядів?

 

Але повернімося до заяви партії "Слуга народу". Якщо такі "червоні прапорці", за які не можна заступати, розставляються для журналістів ще до того, як новий парламент почав роботу (як правильно зазначено з заяві), то чи відповідає такий стиль спілкування з громадськістю (а не тільки пресою) самій назві партії? Це дійсно "Слуга народу", який каже "так, один з нас тебе образив, назвав "тупою вівцею", але ж він мав на це підстави. Це була достатньо зрозуміла реакція. Не роби такого більше - і ми так не будемо казати".

 

Я впевнена, що Olga Dukhnich цю ситуацію переживе, переступить і піде далі. Зрештою, такі фрази від певних категорій населення - це своєрідні компліменти. Річ не у фразі як такій. Річ у тім, що журналістам ставлять "червоні прапорці" ті, хто місяць тому виграв вибори під назвою "Слуга народу".

Олександр Шевченко
master

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

1582

0