Єпископ РПЦ відмовився молитися за здоров'я українців. Скільки ще буде тривати таке відношення?
Події

Єпископ РПЦ відмовився молитися за здоров'я українців. Скільки ще буде тривати таке відношення?

Всі блоги
Олександр Квашук
журналіст

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

4186

0


 

Єпископ Дубенський, вікарій Рівненської єпархії УПЦ МП Пимен відмовився брати участь у спільній молитві за мир із представниками всіх конфесій, зокрема Православної церкви України

 

12 березня 2020 року священник демонстративно залишив приміщення Рівненської ОДА, де зібралися інші служителі церков, просто перед молитвою. За його словами, він це зробив, "щоб не порушувати 10 Апостольське правило".

 

Того дня у Рівненській обласній державній адміністрації відбулася зустріч усіх очільників церков області для обговорення можливості проведення богослужінь в умовах карантину.

 

 

"Нас просили утриматись від масових заходів - не проводити масштабних Хресних ходів чи молебнів за участю великої кількості людей, розповідати про можливі загрози поширення вірусу", - зазначає Пимен.

 

 

Після обговорення один із очільників протестантської церкви запропонував спільно помолитись за мир і здоров‘я українського народу. Під час молитви були присутні представники протестантських церков та Православної церкви України.

 

Пимен відмовився.

"Я змушений був покинути залу ОДА в цей момент, адже беручи участь у цій молитві, я б порушив 10 Апостольське правило, яке наголошує : "Якщо хто помолиться з відлученими від спілкування церковного, навіть у домі, сам буде відлучений", - прокоментував свій вчинок владика Пимен. 

 

 

Відлучені від спілкування церковного це УПЦ, яких ще прихильники РПЦ називають «раскольніками». Московський патріархат продовжує політичні баталії та імперські амбіції замість служіння Богу. Ситуація із Пимоном – це не поодинокий випадок, а цілеспрямована політика РПЦ на території України. Невже одна конфесія має право засуджувати, оцінювати чи визначати правовий статус іншої. Догми УПЦ та РПЦ одинакові, відрізняється лише адміністративна підпорядкованість. Незважаючи на це, священнослужителі РПЦ дозволяють собі зверхньо та вороже відноситись не тільки до священослужителів РПЦ, а й до їхніх приходів.

Священнослужителі РПЦ відмовляються брати участь у спільних молебнях, причащати та відспівувати людей, які допомагали Українській православній церкві, захищають Україну від агресії Росії.


Якщо духовенство РПЦ замість служіння Богу дозволяє собі переходити в адміністративну та політичну площину то можливо варто із ним поводитись як із суб’єктом воюючої з нами держави?

 

Олександр Квашук
журналіст

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

4186

0