Оточення Захарченка втрачає контроль над Мужіївським золоторудником -  Дмитро Карп
Політика

Оточення Захарченка втрачає контроль над Мужіївським золоторудником - Дмитро Карп

Всі блоги
Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

21380

0


Є гарні новини по Мужіївському золоторудному родовищу. Схоже, час успішних схематозів посіпак Віталія Захарченка нарешті минає. Не пройшло і п’яти років....

 

На прес-конференції 05.09.2019 Голова ОДА Закарпатської області Бондаренко заявив про підтримку інвестицій саме у ТОВ «Закарпатполіметали», де є доля державної акціонерної компанії «Українські поліметали», та необхідність збереження частки у ТОВ «Закарпатполіметали», яка хоча і опосредковано, але контролюється державною.

 

Поки що це повністю збігається з публічною позицією нового Президента: залучення інвестицій, підтримка інвесторів, одночасно з відстоюванням інтересів держави.

 

06.09.2019 у Господарському суді Господарської області відбулося судове засідання, у справі №16/89 про банкрутство ТОВ «Закарпатполіметали» (окреме провадження №907/801/17) щодо перегляду рішення Господарського суду у справі №907/810/17 від 28.03.2018 про розірвання договору оренди земельної ділянки 42 га під родовищем, укладеного ТОВ «Закарпатполіметали» з Мужіївською сільською радою (свого часу за вказівкою Віталія Захарченка оренда землі була неправомірно переоформлена на підконтрольну йому ТОВ “Карпатська рудна компанія”). 


06.09.2019 судом було скасовано рішення від 28.03.2018, прийняте нове рішення, яким було відмовлено в задоволенні позовних вимог щодо розторгнення договору оренди. Після набуття чинності цим рішенням договір оренди земельної ділянки з ТОВ «Закарпатполіметали» може бути відновлений. 
Це є першим важливим кроком на шляху відновлення ТОВ «Закарпатполіметали» та повністю відповідає нинішній політиці керівництва держави. Коли державна частка буде мати суттєву вартість, тільки тоді держава зможе отримувати і дивіденди, і податки, і головне будуть погашені всі борги підприємства (левова частка яких перед Пенсійним Фондом України).

Сподіваємося часи прихованої приватизації, штучних банкрутств пройдуть, оскільки виконання боргових зобов’язань насамперед перед бюджетом України має стати основними засадами ведення бізнесу в Україні. Банкрутства з метою списати бюджетні борги та привласнити активи колись успішних підприємств за безцінь є неприпустимими.

 

Однак цікавою виглядає позиція представника ДАК «Українські поліметали», який з незрозумілих причин захищає, хоча і приховано, інтереси ПрАТ «Карпатська рудна компанія». Це, на наш погляд, було очевидним в судовому засіданні, оскільки саме цим представником було підтримано клопотання Карпатскої рудної компанії щодо неможливості розгляду цього судового спору. Повернення земельної ділянки ТОВ «Закарпатполіметали» є основною засадою повернення боргів «Українським поліметалам» та відновленню вартості частки цієї компанії, однак представник М.Мурин з невідомих причин робив заяви всупереч інтересам ДАК «Українські поліметали».

 

Схоже, що недобитки позаминулої влади, які залишались непоміченими минулою владою та продовжували відстоювати інтереси свої хазяїв, які втекли за поребрик, не полишають спроб вислужитись перед господарями. Однак їх вплив з кожним днем тане та стає смішним навіть поза межами столиці. Прізвище Василя Пісного вже не наводить острах на посадовців, а все частіше викликає роздратування. 
Часи швидких змін настали. Головне – їх не дати їм звернути із правильношо шляху.

Олександр Шевченко
master

Читайте також!

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

21380

0