Обійшов Гру престолів. Чорнобиль став найрейтинговішим серіалом в історії
Культура

Обійшов Гру престолів. Чорнобиль став найрейтинговішим серіалом в історії

Всі блоги
Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

1768

0


Поки одна частина світу лає HBO за закінчення Гри престолів, інший міні-серіал телеканалу потихеньку завойовує серця і думки глядачів і вже став найпопулярнішим в історії за даними imdb.

Як повідомляє Forbes, за даними International Movie Data Base міні-серіал Чорнобиль телеканалу HBO очолив рейтинг серіалів всіх часів, які отримали найвищу оцінку глядачів.

Міні-серіал розповідає реальну історію перших хвилин, годин і днів після аварії на Чорнобильській АЕС, історію людей, які брали участь в ліквідації наслідків і намагається дати відповідь на запитання, що ж все-таки сталося. Режисер: Юхан Ренк. У ролях: Джаред Харріс, Стеллан Скарсгаард, Емілі Уотсон, Джошуа Лісі і ін.


У НВО відзначили, що працювали над серіалом два роки, тому намагалися вдосконалити всі можливі деталі: наприклад, радянський одяг, побут, газети, локації тощо. Зйомки відбувалися в Литві, деякі епізоди фільмували в Києві. Творці серіалу вибрали Литву, тому що тамтешня атомна електростанція — Ігналінська (наразі не робоча), має реактори такого ж типу, що і ЧАЕС, а знімальна група отримала доступ до внутрішніх приміщень.

Призер Берлінського кінофестивалю і улюбленець режисера Ларса фон Трієра актор Стеллан Скарсгаард виконує роль Бориса Щербини, призначеного керівником комісії з ліквідації руйнівних наслідків катастрофи. Щербина відповідав за евакуацію жителів із зони.

В одній з головних ролей знявся британець Джаред Харріс, зірка серіалів «Божевільні» та «Корона», який втілив на екрані провідного радянського фізика-ядерника Валерія Легасова. У складі команди реагування він одним із перших зрозумів всі масштаби безпрецедентної катастрофи, яка сталася на АЕС, і винайшов склад суміші, щоб засипати вогненний реактор і хоч трохи зменшити насілідки. 1988 року Легасов повісився у себе в кабінеті. 
Номінантка на «Оскар» Емілі Уотсон зіграла роль вигаданої вченої-фізика, яка хотіла оприлюднити правду про трагедію.

Вілл Гомперц, редактор відділу культури BBC, переглянув усі 5 серій і написав рецензію
 

Сказати, що новий міні-серіал від HBO «Чорнобиль» наводить на роздуми, все одно, що описати Усейна Болта як непоганого бігуна, а води Антарктики — як помірно холодні. 
Ця стрічка не просто примушує думати — вона позбавляє сну. Під кінець третьої мені вже хотілося чогось легкого: наприклад, передивитися «Пекло в піднебессі» або «Лютер». 
Щось далеке від такої жорстокої реальності. 


Продюсери кажуть, що звичайний фільм-катастрофу знімати було б легше, але Чорнобиль — насамперед історія про людей. «Нам було би легше, якби ми знімали звичайний фільм-катастрофу. Тоді головним прийомом став би зелений екран і накладені спецефекти. Але це не фільм-катастрофа, це історія про людей, тому на зйомках все було справжнім», — відзначає продюсер серіалу Санні Волленберг. 

Творець серіалу Крейг Мазін в інтерв'ю BBC News Україна розповів про джерела, які використовував у роботі над сценарієм.

 

Я провів надзвичайно ретельне дослідження, використовуючи всі можливі джерела, зокрема розповіді очевидців, документальні фільми, наукові звіти, книжки, написані радянськими та західними науковцями, інтерв'ю.
Як письменник я відчував величезну відповідальність не лише перед населенням колишнього Радянського Союзу, а й дуже конкретно перед народом України.

Олександр Шевченко
master

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

1768

0