Нафтова війна, яку спровукувала Росія наближається до розв’язки. Росія може розпочати ескалацію конфлікту
Події

Нафтова війна, яку спровукувала Росія наближається до розв’язки. Росія може розпочати ескалацію конфлікту

Всі блоги
Олександр Квашук
журналіст

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

49596

0


 

 

В нафтовій війні Росія явно програє: вже третій тиждень поспіль ключові трейдери "Роснефти" не можуть продавати російську сировину.  На нього просто немає попиту, який на себе повністю перетягнули арабські сорти саудитів!

 

 Так, компанія Trafigura, яка торгує сировиною відвантажуються з Приморська і Усть-Луги не змогла продати жодної барелі російської нафти з поставкою на початок квітня.  Швейцарська компанія Glencore до сих пір не продається не єдиного літра з 100 тисяч тонн Urals c постачанням на перший тиждень квітня.  Та ж сама ситуація у Glencore з партіями, відвантажується на кінець березня.

 

 Британська компанія Shell і французька Total так само як і швейцарці зависли з партіями по 100 тисяч тонн Urals, з відвантаженнями на кінець березня.

Китайська нафтопереробна компанія Sinochem International Oil вирішила відмовитись від російської нафти компанії «Роснєфть».

 

 Не дивлячись на знижки і падіння цін на нафту, російська нафта стає все менш привабливою, в той час саудівські цінові пропозиції так і ваблять спокусою купити ще і ще.  При цьому це ж ще не пік оголошеної Ер-Ріяд видобутку і експорту.

 

Передісторія

6 березня РФ відмовилась виконувати вимоги ОПЕК щодо зниження видобутку нафти та стримування ціни на рівні 56$ за барель. Цим кроком Росія фактично інформувала світову спільноту, що вона буде грати виключно за своїми правилами, не рахуючись із інтересами інших країн.

 

У зв’язку із кризою, що насувалась у нафтовій галузі країни ОПЕК створили механізм, за якого учасники ринку пропорційно зменшували видобуток нафти, що мало б стримати ціни та забезпечити стале функціонування економіки усіх країн. Звичайно, це передбачало зменшення надходження прибутків, проте це був вимушений рок, який спровокувала загроза коронавірусу та зменшення попиту на рідке золото.

 

Росія замість зменшення видобутку навпаки анонсувала його збільшення, чим викликала падіння ціни на нафту до 45$ за барель. Російські економісти вбачали за рахунок зменшення ціни вибити з ринку менших експортерів та збільшити продажі, або ж іншими словами – спекулювати своїм потенціалом.

 

Натомість, Саудівська Аравія, яка могла б продавати нафту і по 20$ за барель, проте грала за правилами ОПЕК понад 20 років 9 березня опустила ціну до 35$ за барель. Росія, замість продовження переговорів (запропонованих  ОПЕК на 17 березня) продовжила зниження ціни ще на 5$, що анонсувало припинення будь-якого врегулювання конфлікту.

 

 

На даний час Росія пропонує трейдерам ціну в 25$ за барель, проте російську нафту не купують, адже саудити пропонують ціну на 5-7$ дешевшу від російської, тому ймовірно на нас чекає ціна за нафту 20$ за барель.

 

Це не вигадка та не жарт. Cобівартість бареля нафти Сайдівської Аравії 8$, тоді як в Росії – 27$ (при курсі 76 рублів за 1$). Якщо Росія опустить ціну до 20$, тоді вона має опустити рубль до позначки 123 рублі за 1$. Та чи буде попит на російську нафту після такої знижки, - наврят, адже саудити знову зменшать ціну.

 

З іншого боку США на завершальній стадії домовленості з Україною про зберігання в Українських сховищах сланцевого газу, який доставлятиме США в Польщу. Таким чином США забезпечуватиме 30% всього споживання газу Європою вже через 2 роки.

 

 

Економічний фронт Росія програє, звичайно, це розуміють в Кремлі. Проте на що надіється Путін? Більшість нафтових кризисів провокували війни, проте російська армія (як показала Туреччина) не готова вести війну нового покоління. Можливо правління Росії переживає ту ж кризу, що і правління СРСР у 80-тих роках, коли верхівка влади Союзу була в середньому 80-ти річною. Звичайно, в Росії цей показник значно менший – 69 років, проте суть залишилась незмінною, - ці підстаркуваті люди, які живуть величчю імперії не відчувають реалій сьогодення, тому впевненими кроками ведуть напіврозвалену імперію до краху.

 

Проте не варто надіятись, що війни не буде, в нафтовій війні Росія також не мала шансів, проте саме вона її почала. Ніхто не знає, на які вчинки здатні хворі голови російської правлячої верхівки. Ескалацію конфлікту стримує лише пандемія коронавірусу, яка відтерміновує вирішення конфлікту на невизначений термін.

 

 

 

 

 

 

 

 

Олександр Квашук
журналіст

Читайте також!

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

49596

0