На кого нападе Росія після обвалу світового ринку нафти?
Економіка

На кого нападе Росія після обвалу світового ринку нафти?

Олександр Квашук
журналіст

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

14814

0


1994р. – в РФ економічна криза, вона нападає на Ічкерію,

2008р. – світова криза, - РФ нападає на Грузію,

2014р. – політична криза, - РФ нападає на Україну.

2020р. – на кого нападе Росія після обвалу світового ринку нафти.

 

 

Економічна криза в розвинутих країнах породжує революції та зміну влади, проте в країнах із диктаторським режимом зміна влади малоймовірна, але для перестрахування знімається інформаційна хвиля та невдоволення населення переноситься на інший об’єкт. Під час кожної кризи РФ має старий, проте перевірений засіб порятунку – війна. Війна повністю абстрагує від суспільно-політичних та економічних проблем, адже військова загроза – це значно страшніше, при тому, навіть якщо знаходиться яких 10-50 тис. невдоволених громадян, - ОМОН їх легко розжене.

 

 

Безпрециндентне зниження ціни на нафу (вдвічі за останні 3 місяці) нафбільше впливає на економіку малорозвинутих країн, основною статею доходів яких є саме експорт сировин. До таких країн відносять Венесуелу, Іран, Нігерію, та, як не дивно, - Росію.

 

 

 

Чорний понеділок 9 березня вже обвалив ціну рубля на 10 пунктів, проте його піке триватиме ще як мінімум місяць, в кращому випадку 1 дол США коштуватиме 78-80 рублів, в гіршому – близько 93 рублів. Такі цифри не міф, а звичайний підрахунок факторів, які впливають на ціну Російської валюти: економічні показники росту, виконанння бюджету, зовнішньо економічна діяльність, політичне становище тощо.

 

 

 

Нещодавнеє зниження ціни на нафту зробило діру в Російському бюджеті на 200 млрд $, якщо ж імпортери взагалі відповляться купувати Російську нафту, - сума подвоїться.

До цієї цифри варто буде додати різницю між фактичною та запланованою вартістю рубля, а також коефіцієнт інфляції, - отримаємо ще з 300 млрд $ (якщо ситуація на ринку не покращиться).

 

 

Не варто забувати про коронавірус, - через страшну епідемію закриваються не просто міста, а цілі країни, тобто потреба в паливі до кінця року знизиться у 5 разів, відповідно, ціна на нафту ще впаде до історичного мінімуму 90-х років. Саудівській Аравії добування нафти обходиться надзвичайно дешево, тому вона може дозволити собі опускати ціну ще на 10 доларів за баррель, на відміну від Росії.

 

 

 

Разом з тим, не варто тішити себе ілюзіями, що Путін піде у відставку, Росія розпадеться, Донбас і Крим залишать Російські війська.

 

 

 

 

Навпаки в умовах економічної кризи страждатиме передусім населення, яке перейде на бюджет проїдання (зарплати вистачатиме лише на харчі), банки відберуть іпотечне та заставне майно, скоротяться соціальні програми тощо. Оборонний потенціал же буде тільки наростати.

 

 

 

Росія повинна буде показувати противагу економічній кризі, - а це лише військові дії, боротьба за церкву «всія Русі», та протистояння «гейському НАТО», яке за словами Російських ЗМІ вже розміщує базу в Україні та спить і бачить як напасти на Росію  (науковим потенціалом, розробками в медицині, освоєнням космосу тощо РФ не може похвалитись).

 

 

Окрім того Росія буде все більше акцентувати увагу на перемогу у Великій Вітчизняній Війні та переносити населення у той прекрасний час, любові, братерства та національного піднесення.


 

 

В Росії економічна криза проходить не настільки критично як в інших країнах, -все ж велика частина населення тримає городину, працює напівлегально, тому голодних бунтів не буде. Спад економіки – так, але ним же скористаються олігархи та великі корпорації, які, можливо і мріють повторити сценарій 2008 року та скупити майно за безцінь (до речі, не виключено що війна з Грузією була відведенням інформаційної хвилі від економічної кризи).

 

 

 

 

Перекинувши увагу із Сирії Росія робитиме акцент на бойових діях в Україні, де Ердоган не спалює її танки та не збиває літаки. Також, Росія може розпочати військові дії в Чорногорії, підгрунтя для яких активно готує російське духовенство.

 

 

Олександр Квашук
журналіст

Читайте також!

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

14814

0