На Харківщині СБУ запобігла проведенню незаконного місцевого референдуму
Політика

На Харківщині СБУ запобігла проведенню незаконного місцевого референдуму

Всі блоги
Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

3557

0


Служба безпеки України миттєво відреагувала на спробу захоплення влади на місцевому рівні через проведення незаконного референдуму, який мав відбутися напередодні місцевих виборів в Україні. Про це стало відомо з джерело у правоохооронних органах. Також про це повідомляє пресцентр СБУ.

 

Оперативники спецслужби встановили, що селищний голова одного з населених пунктів Лозівського району Харківської області 21.09.2020  підписав незаконне рішення сесії ради про призначення місцевого референдуму для створення об’єднаної територіальної громади. Депутати разом із селищним головою вирішили, що нова територіальна громада, центром якої повинен був стати саме їх населений пункт, має об’єднати ще сім сусідніх сіл. Через проведення «референдуму» депутати планували надати своєму рішенню статус легітимного.

 

22 жовтня, у межах розпочатого слідчими Управління СБУ в Харківській області кримінального провадження, на момент початку роботи комісій з проведення місцевого референдуму, почалися невідкладні слідчі дії для встановлення осіб, причетних до протиправної діяльності, а також вилучення речових доказів.

Служба безпеки України попереджає про недопустимість дій, передбачених ст. 110 Кримінального кодексу України, що можуть призвести до порушення цілісності і суверенітету держави.  

 

«Оперативники спецслужби встановили, що селищний голова одного з населених пунктів Лозівського району Харківської області 21.09.2020 р. підписав незаконне рішення сесії ради про призначення місцевого референдуму для створення об’єднаної територіальної громади. Депутати разом із селищним головою вирішили, що нова тергромада, центром якої має стати саме їх населений пункт, має об’єднати ще сім сусідніх сіл. Через проведення «референдуму» депутати планували надати своєму рішенню статус легітимного»,–йдеться у повідомленні.

Як стало відомо, мова йде про Орільського селищного голову Iвана Олександрович Крикуна.

 

 

Місцеві депутати ініціювали незаконний референдум в селах Петропілля, Українське, Хижняківка, Яблучне, Запаровка, Захарівське, Шугаївка за об’єднання в окрему громаду, замість входження до Лозівської ОТГ.

 

 

Подібне самовизначення спрямоване на подальший розкол держави.

Довідково:

 

  • Згідно п. 5 ст. 7 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» порядок призначення та проведення місцевого референдуму, а також перелік питань, що вирішуються виключно референдумом, визначаються законом про референдуми;
  • На даний час Закону України «Про референдуми» НЕ ІСНУЄ;
  • Закон України «Про всеукраїнські та місцеві референдуми» визнано неконституційним згідно рішення Конституційного суду № 4-р/2018 від 26.04.2018;
  • Крім того, вищевказані дії порушують Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06. 2020 р. № 725-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Харківської області».

 

Слід зазначити, що з 2014 року в Харківській області подібні тематики постійно намагаються пролобіювати проросійські сили. Саме з таких референдумів починав Донбас. У березні 2014 року намагались створити «ХНР». У 2014-2016 роках був проект комуністів «Слобожанщина». У квітні цього року намагались створити «Слобожанську Січ», яка нібито повинна була стати виразником «волі народу». Очолив «Січ» одіозний кандидат в депутати від «ОПЗЖ» Павло Оніщенко, відомий як «Потон».

 

 

 

 

 

 

 

Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

3557

0