Московський чи Український патріархат, кому довіряють українці.
Культура

Московський чи Український патріархат, кому довіряють українці.

Всі блоги
Олександр Квашук
журналіст

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

6733

0


Питання віри є досить важливим для пересічних українців. Згідно даних соціологів, 90% українців вважають себе віруючими. Разом з тим, лише 3% жителів нашої країни стверджують що не вірять в існування надприродніх сил та душі.

 

 

Україна толерантно ставиться до усіх релігій та конфесій, католики, православні, протестанти, мусульмани, буддисти, юдаїсти, конфуціанці, старовіри – усі абсолютно мирно співіснують, проводять свої обряди та мають приходи.

 

 

На жаль, в Україні не вщухає напруження між Українською православною церквою та Російською православною церквою. Задавалося б не тільки Бог один на ці дві конфесії, але й основні догми, - це максимально близькі за змістом конфесії, які розділяє лише адміністративний устрій. Проте, Україна, яка має тисячолітню історію православ’я виявляється не може мати власну церкву, не підпорядковану Московському патріархату.

 

 

Ми поцікавилися думкою українців щодо релігійної ситуації в країні та отримали наступні дані: 75% українців хотіли б мати власну канонічну українську церкву, 20% байдуже чия церква, 5% українців підтримують Російську православну церкву.

 

 

Проте, згідно даних «Газета по-українськи», Російська церква в Україні досі намагається показувати себе найбільшою. Говорить, що в неї 12 тисяч приходів. ПЦУ має трохи більше від 7 тисяч. Проте це не відображає кількості парафіян. Бо один прихід може бути з 10 людей, а другий – із тисячі. Разом з тим, підтримку УПЦ можна спостерігати по тому, що 90% від усіх новозбудованих церков є саме українського патріархату. Російські священнослужителі не спішать залишати церков, тому навіть у невеличких селах, де батюшка на кілька церков активно будуються церкви для УПЦ, незважаючи на наявність храмів Божих, які хоч і пустують, проте «зарезервовані» Московською церквою.

 

 

Хресна хода проти коронавірусу 8 березня у Вінниці – це яскравий приклад відсутності фактичної підтримки РПЦ. Попри масштабну агітацію (розсилання друкованих матеріалів щодо хресної ходи, звезення прихожан із ближніх сіл) в ході взяло участь не більше 2 тис. осіб, з яких близько 200 прямо відносяться до РПЦ. Таким чином, кількість учасників ходи не склала навіть 0,5% від населення міста, хоча хода створила картину наявності великої кількості прихильників Російської церкви. Це звичайний спосіб маніпуляції, який використовує РПЦ задля демонстрації своєї впливовості як в середині України так і перед іноземними державами.

Олександр Квашук
журналіст

Читайте також!

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

6733

0