Міністерство смерті Супрун та лікування «по-новому»
Політика

Міністерство смерті Супрун та лікування «по-новому»

Всі блоги
Андрій Романюк

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

224

0


Провідними в сфері охорони здоров’я українськими вченими, дослідниками, діячами та політиками нещодавно було розкритиковано нові протоколи з надання догоспітальної екстренної медичної допомоги громадянам України, що було затверджено наказом МОЗ №1269 від 05.06.2019 за підписом в.о. міністра Уляни Супрун та оприлюднено на офіційному сайті Міністерства охорони здоров‘я України.

 

Ми дослідили документ та розібрались в його деталях, а також з‘ясували, що викликало таке несприйняття та обурення збоку найідоміших медичних діячів України.

 

Дійсно, на сайті мінохоронздоров‘я ми знайшли текст Наказу «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації екстреної медичної допомоги» та сам документ, згідно до положень якого всім громадянам буде надаватись екстренная медична допомога.

 

Після аналізу всіх його 317 сторінок стає зрозумілим одне - про здоров’я українців мова навіть й не йде, не кажучи про його відповідність нормам чинного законодавства в сфері охорони здоров‘я. 

 

Мається неаби яке відчуття того, що текст скопіювали, переклали за допомогою онлайн сервісу перекладів та видали на його основі наказ.

 

Далі найцікавіше та найсумніше. Кілька кричущих фактів, що свідчать про посадові злочини та недбалість збоку вищого керівництва МОЗ України.

 

Сторінка 8 та розділ вступ. Автори документа посилаються на неймовірний досвід низьки незрозумілих організацій, чиї скорочені назви майорять майже в кожному рядку. Як з‘ясувалось, всі вони - назви організацій, що діють лише в межах території Сполучених Штатів Америки та розробляли методики виключно під стандарти та умови США.

 

 

На сторінці 54 документа, що затверджено наказом Уляни Супрун, доводиться до відома українських лікарів той факт, що «кожен штат має законодавчі акти» та «важливо знати дані закону штату», тобто в залежності від того, в якому саме з 50 штатів надається екстренна допомога у випадку виявлення травм, що сприченені в результаті таких злочинів як недбале ставлення або знущання, та керуватись законами саме цього штату.

 

 

На сторінці 267 містяться посилання на настанови, тобто норми, Американської асоціації серця та окрему настанову штату Аляска в контексті особливостей проведення дефібриляції, іншими словами реанімації та відновлення серцебиття. І все це доповнено посиланням на невідомі протоколи "Wilderness Medical товариства"

 

 

Дивує надана на сторінці 276 таблиця перерахунку висоти з «футів» у «метри» під час надання допомоги пацієнтам із гірською хворобою.

 

 

Також ідомство під керівництвом в.о. міністра Уляни Супрун на сторінці 232 розповідає лікарям швидкої медичної допомоги про те, як слід надавати екстренну медичну допомогу після укусів найпоширеніших в Україні отрутних тварин та комах, до переліку яких входить павук «Чорна вдова», чорні скорпіони, коралові гадюки, тихоокеанські та австралійські медузи, риби-крилатки та скати.

 

 

Жодного посилання на вітчизняне законодавство або ж дослідження в сфері охорони здоров‘я в тексті документу не було знайдено на відміну від наказу, в якому їх наведено лише для дотримання звичайних формальностей.

 

Саме так пропонує лікуватись українцям, як з'ясувалось, дворідна сестра куратора ЦРУ в Україні, громадянка США, а за суміцництвом в.о. міністра охорони здоров‘я Уляна Надія Супрун.

Андрій Романюк

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

224

0