Ілон Маск пояснив, чому традиційні школи неефективні
Технології

Ілон Маск пояснив, чому традиційні школи неефективні

Всі блоги
Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

1267

0


Для Ілона Маска навчання – це безперервний процес, який триває ціле життя, і він невпинно підтверджує це на своєму прикладі.

Так, американський підприємець заробив свої статки на сервісі платежів PayPal, після чого зосередився на електромобілях і багаторазових ракетах.

 

SpaceX стала першою приватною компанією, яка зробила нормою регулярний запуск багаторазових ракет.

 

 

Ілон Маск презирливо ставиться до традиційної освіти. Ось якими принципами вчителям пропонує керуватися Маск:

 

1) Зв’язок навчання з практикою.

Розв’язування абстрактних математичних задач і рівнянь не дає конкретної користі – школярі не розуміють, навіщо їм це треба, і тому нічого не запам’ятовують, вважає відомий підприємець Ілон Маск.

«Дітей буквально закидають в математику. Вони не розуміють, навіщо треба розв’язувати ці дивні завдання. А наш мозок звик відсіювати інформацію, яка здається йому непотрібною», – пояснив Маск.

Замість цього він пропонує вивчати фізику і математику на практиці, наприклад, проектуючи двигуни або супутники.

 

«Намагаючись вирішити конкретну проблему, діти зрозуміють, для чого їм це треба. У них з’явиться мотивація, вони будуть прагнути вчитися і здобувати знання самостійно», – стверджує Маск.

 

2) Навчайте дітей вирішувати проблеми, а не використовувати інструменти.

 

«Треба полагодити зламаний двигун. За стандартного підходу спочатку пояснюють, що таке викрутка і гайковий ключ та навіщо вони потрібні.

Я вважаю, що набагато ефективніше дати дитині двигун і попросити її його розібрати – тоді дитина сама зрозуміє, навіщо їй потрібні інструменти».

 

3) Інтереси дитини понад усе.

 

«Деякі діти люблять математику, інші – мови або музику. Набагато логічніше формувати навчальну програму на тому, що цікаво дитині в конкретний момент, а не змушувати її проходити заздалегідь складену програму».

 

4) Треба відмовитися від тестів – вони неефективні.

 

«Ці ідіотські тести зовсім вбили американську освіту. Випускники Єлю і Гарварду не можуть розрахувати кутову швидкість або обертальний момент – вони можуть лише закреслити потрібний варіант відповіді».

 

5) Уявляйте знання як семантичне дерево.

 

«Важливо розглядати знання як семантичне дерево. Спочатку розберіться з фундаментальними принципами – це стовбур і великі гілки вашого дерева. Тільки потім переходьте до листя (подробиць). У іншому випадку їм не буде на чому  висіти».

Іншими словами: Не заглиблюйтеся в предмет, поки не опанували систему основних понять – головні ідеї та суперечливі питання дисципліни.

 

Ілон Маск категорично проти вищої освіти. Він пропонує зосередитися на фундаментальній освіті.

 

«Я не рекомендую MBA (МВА – від англ. Master of Business Administration, тобто магістр ділового адміністрування. Фактично вища освіта, ступінь професійності у галузі управління бізнесом – прим.перекл.) Диплом MBA не потрібен, він не має жодної користі. На цих курсах навчають зовсім не того. Там не вчать людей думати. Причому чим більш престижний курс, тим гірший.

Тому що там привчають людей до думки, що вони особливі, після чого ті стають нездатні сприймати зворотний зв’язок і неупереджено аналізувати власні помилки.

Я наймаю на роботу тих людей, які навпаки не мають диплома цих курсів. Серед вищого керівництва моїх компаній дуже мало людей з MBA».

 

Фізика, на думку Маска, потрібна всім! Вона допомагає поставити клепку на місце!

 

«Навіть якщо ви не хочете після навчання працювати фізиком, така освіта дуже корисна.

Отож, я рекомендую вивчати фізику як фундамент, потім пройти якнайбільше різноманітних прикладних інженерних курсів, щоб визначитися з напрямком, найбільш цікавим для вас.

Не потрібно нехтувати мистецтвами і гуманітарними науками, особливо історією. І ще варто вивчити кілька економічних предметів, щоб хоч трохи орієнтуватися в термінології».

 

А ви згідні з думкою Маска щодо питань освіти?

 

 

 

Олександр Шевченко
master

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

1267

0