Крок в перед - два назад. Або як влада спочатку діє, а потім відмовляється від своїх вчинків
Політика

Крок в перед - два назад. Або як влада спочатку діє, а потім відмовляється від своїх вчинків

Всі блоги
Олександр Квашук
журналіст

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

4402

0


Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив заявив, що угода, підписана у Мінську стосовно тристороннього формату не має юридичної сили, разом з тим, згідно з опублікованими документами, 25 березня має бути заснована Консультативна рада, в яку входитимуть по 10 представників від України та окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) із правом голосу, при цьому кожна зі сторін визначатиме критерії призначення своїх представників самостійно. Метою ради є "напрацювання пропозицій щодо проєктів політичних та правових рішень з врегулювання конфлікту", зокрема, проведення виборів в ОРДЛО, зазначається у поширеному ЗМІ документі.

 

Єрмак вважає вказану співпрацю необхідною, проте тут же протирічить сам собі, стверджуючи, що контактна група не несе ніякої юридичної сили.

 

 

Чому політик приймає рішення від імені України, після цього вказуючи, що це не важливо? Чому Керівник офісу Президента не може зазначити чітку позицію України?

 

 

Вказана інформація ставить більше питань аніж відповідей: Якщо координаційна рада не матиме юридичної сили, тоді чому її створюють? Чому Україна рухається в напрямку легітимізації ОРДЛО, визнання війни на Донбасі внутрішнім конфліктом в Україні? Дії із «примирення» з ОРДЛО – це відстоювання інтересів України чи зрада?

 

 

Чому документ було підписано 11 березня, а про нього громадськість дізналась 13 березня від ЗМІ, а не від А.Єрмака, - невже це настільки не важливий для країни крок?

 

 

Позицію Андрія Єрмака не підтримала навіть частина Народних депутатів від «Слуги народу», які зажадали пояснень щодо дій у Мінському форматі.

 

Важко передбачити для чого робляться подібні кроки. В результаті – Л/ДНР можуть отримати юридичний статус, а Україна визнати війну на Донбасі «внутрішнім конфліктом». Що Україна отримає після підписання подібних договорів? Росія виведе війська? Росія поверне Крим? Адміністрації Л/ДНР саморозформуються? В той час як інші країни посилюють санкції проти Росії, ми ж йдемо на зближення з нею, - принаймні така думка закрадається після подібних дій нашої влади.

 

 

Інший факт, який викликав обурення жителів України – це формування «платформи примирення» активним прибічником теорії «внутрішнього конфлікту» Сергієм Сивохо. Після розгортання скандалу РНБО (радником секретаря якого являється С.Сивохо) заявило, що не має до проекту жодного відношення.

 

 

Подібні дії із замовчування та містифікації однозначно сіють невдоволення та паніку. Як результат, навіть якщо офіс Президента має якийсь чіткий план дій по припиненні війни, - народ це сприймає як зраду інтересів. В громадянському суспільстві не можна робити важливих кроків, приховуючи це. До загрози епідемії коронавірусу ми ще й маємо дестабілізацію суспільно-політичної ситуації.

 

Олександр Квашук
журналіст

Читайте також!

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

4402

0