Країни Євросоюзу виявили понад 100 інформаційних атак РФ, спрямованих на поширення паніки стосовно коронавірусу в ЄС
Досьє

Країни Євросоюзу виявили понад 100 інформаційних атак РФ, спрямованих на поширення паніки стосовно коронавірусу в ЄС

Всі блоги
Олександр Квашук
журналіст

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

3630

0


Пропагандистські російські ЗМІ поширюють різні фейки для того щоб підірвати довіру суспільства до систем охорони здоров'я країн ЄС.  Про це повідомляє DW.com посилаючись на газету The Financial Times.

з початку 2020 року в Євросоюзі виявлено понад 100 прикладів дезінформації про захворювання COVID-19, говориться в доповіді Європейської служби зовнішньополітичної діяльності (EEAS).

 За словами авторів доповіді, російські медіа намагаються нагнітати "сумнів, паніку і страх".

 

Спочатку РФ поширювала інформацію, що коронавірус - це була реакція Пекіну на невщухаючі протести в Гонконзі, після того - що коронавірус вирвався із секретних лабораторій Китаю, в решті решт російські пропагандисти поширювали інформацію, начебто американський військовий завіз коронавірус в Китай, до цього вдались США задля виграшу у економічній війні.

 

Коли вірус перекинувся на країни Європи Росія через фейкові акаунти в соцмережах поширювала інформацію про бездіяльність урядів, надання кредитних канікул та скасування комунальних та інших платежів, що дестабілізувало ситуацію та змушувало керівництво країн йти на швидкі кроки припинення паніки.

 

Неодноразово РФ обманювала щодо наявності вакцин, які назначені лише для обраних членів парламенту ЄС. Особливо інтенсивно пропагандисти РФ атакували уряди Польщі та Словаччини.

 На думку експертів EEAS, мета цієї кампанії - посилити кризу в сфері охорони здоров'я в західних країнах, зокрема підірвати суспільну довіру до національних систем охорони здоров'я і тим самим «перешкодити ефективної відповіді на спалах» захворювання.

 Експерти пов'язують дезінформацію з російськими фейковими акаунтами в соціальних мережах, які раніше поширювали повідомлення про ситуацію в Сирії, а також з протестами "жовтих жилетів" у Франції.Метою є не тільки дестабілізація ситуації в країнах ЄС, а, передусім показати своєму народу "загнівающий запад" та підготувати до великих жертв серед мирного населення, що при теперішній політиці бортьби із коронавірусом (замовчування реальних масштабів трагедії, невжиття адекватних заходів реагування) неминуче

Олександр Квашук
журналіст

Читайте також!

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

3630

0