Китай використовує методи Москви та переходить у наступ
Політика

Китай використовує методи Москви та переходить у наступ

Всі блоги
Олександр Квашук
журналіст

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

7851

0


Росія наступила на свої ж граблі: Китай все частіше нагадує, що прикордонні території між Росією та Китаєм вже давно заселені в більшості Китайцями.

 


На даний час Китай оговтується від епідемії коронавірусу, яку в республіці практично подолано, Росія ж загрузає в економічну кризу, програє війну в Сирії та ніяк не може дати ради протестним рухам, як здійнялись після «обнулення» термінів президентства В.Путіна, тому Китай як ніколи має шанс поскубати двохголового орла, що починає не соромлячись робити.     


 

Російська федерація, яка під егідою «захисту русскоязичного населення» спровокувала не одну війну в Європі наражається на удар своїм же методом. Багатонаціональні Центральносхідні та Далекосхідні регіони («Зелений клин») РФ все більше нагадують Китайські провінції. Якщо Владивосток ще у 1920-1950 роках нагадував містечко на Західній Україні (з україномовними газетами, вивісками, побутом та звичками українських міст) після скасування статусу «закритого міста» 1988 рік. В нього масово почали заїжджати переселенці із КНР (до того їх було 23% від населення, 43% - українці, 25 – росіяни, 6% - поляки та 3% решта національностей), для яких малозаселений регіон «Зеленого клину» та Центрально Росії був фактично пустинним місцем. 

 

 

Цікавим фактом є те, що з 1989 року Росія не проводила в цих регіонах переписів населення. Разом з тим, побут по троху почав переходити на китайську, в тому числі вітрини магазинів, преса, навчання в школах. Навіть у банкоматах є китайська мова.

 

Вказану ситуацію все активніше описують Китайські ЗМІ зазначаючи, що російський кордон не дозволяє повною мірою громадянам КНР розвиватися. Також, телеканали КНР вказують що в прикордонних російських територіях живуть в основному китайці.

 

 

Дійсно, економічний потенціал китайських та російських прикордонних територій – це небо та земля. Віддаленість від центру, забюрократизованість та корумпованість робить російські міста відсталими, а економіку дотаційною. Варто лише подивитись на карту доріг Росії та КНР і все стає зрозумілим.

 

 

Нещодавно китайськими газетами та каналами прокотилась нова хвиля закликів до відчуження російських територій на користь КНР як таких, які є фактично заселені китайцями. Одне із таких видань переклали російські журналісти, що створило неабияку паніку. Дійсно, проти Китаю Росія не зможе конкурувати ані у військовому потенціалі (що прекрасно показала Туреччина в Сирії), ані в економічному. 

 

 

Єдиним стримуючим фактором для КНР є позиція США та Японії, які не хочуть ще більшого зміцнення КНР. Коронавірус дещо уповільнив експансію Китаю, проте при поширенні в Росії він зіграє свою важливу роль.

 

Росія вирила яму в яку сама втрапила, - вона своїм прикладом показували як можна всупереч міжнародному праву анексовувати чужі території, проводити військову експансію та відверто брехати світовій спільноті. 
 

Олександр Квашук
журналіст

Читайте також!

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

7851

0