Геополітика важливіша за життя громадан: росія відправляє 9 літаків допомоги Італії
Події

Геополітика важливіша за життя громадан: росія відправляє 9 літаків допомоги Італії

Всі блоги
Олександр Квашук
журналіст

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

6705

0


Геополітика важливіша за життя громадян. Саме за таким принципом живе влада Росії: при набранні небачених масштабів коронавірусу (замість боротьби ізхворобою йде її ігнорація "в нас коронавірусу немає", тому він з кожним днем розростається в геометричній прогресії) влада РФ направляє 100 медиків в Італію, джерело:

Цікава інформаційна хвиля зараз спостерігається в гібридних ЗМІ, а саме – небувалий ажіотаж щодо допомоги Італії.

Так, президент Росії Володимир Путін домовився під час телефонної розмови з прем'єром Італії Джузеппе Конте про відправку в далеку європейську країну, охоплену коронавірусом, військових лікарів-вірусологів, медичного обладнання і техніки.

Доставку допомоги здійснять дев'ять військово-транспортних літаків Іл-76 , а до її складу увійдуть вісім лікарсько-сестринських бригад, загальною чисельністю близько 100 осіб, автомобільні комплекси аерозольної дезінфекції транспорту і території, а також медичне обладнання. 

Примітно, що ряд інформаційних майданчиків вже мовить наративи про те, що Росія, яку "незаслужено звинуватили у знищенні авіалайнера МН17, в нападі на Україну і окупації Криму та частини Донбасу, у підтримці світової диктатури, обклали санкціями і називали ворогом №1 для всієї світової цивілізації, відправляється в Італію рятувати італійців від коронавіруса. Як же це гідно і праведно!

Насправді ж це бридко і лицемірно.

По-перше, Росія відправляє ось цю всю вищезазначену допомогу в Італії на тлі того, як всередині її кордонів вирує епідемія масштаб нітрохи не поступається італійській, але завдяки цензурі і приховування фактів, все виглядає не так вже й апокалипитчно. 

Апогей цього лицемірства полягає в тому, що відправкою рятувального контингенту в Італію, російська пропаганда намагається ще більше відвернути увагу від внутрішнього колапсу, традиційно акцентуючи увагу на те, як все погано де-то у кого-то, в даному випадку - в Італії.

По-друге, російська допомога не створить кардинального перелому ситуації в Італії, але не перешкодила б у російських регіонах. Але кого хвилюють регіони в російській глибинці, коли мова йде про геополітичному цирку у виконанні головного кремлівського клоуна?

І це нітрохи не менш огидно, ніж скупка російськими олігархами рідкісних апаратів штучної вентиляції легенів, що утворило катастрофічний їх дефіцит для лікарень. Нітрохи не менш огидно, ніж сам процес заниження статистики, шляхом діагностування пневмонії, замість COVID-19. Нітрохи не менш огидно, ніж боротьба з епідемією за принципом вичікування, коли потенційні носії вірусу самі ж на своєму домашньому карантині вимруть. 

Ось така вона, сучасна російська геополітика. Конвульсируй "неосяжна", а будуть рятувати Італію.

 

джерело

 

Наскільки потрібно бути цинічною країною, щоб піаритись на чужому горі, приховувати спалах пандемії в себе в країні заради світового визнання. Наскільки потрібно нелюбити свій народ, щоб так ним нехтувати.

Олександр Квашук
журналіст

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

6705

0