Генсек НАТО: Нові солдати США у Польщі - позитивний сигнал для усього Альянсу
Політика

Генсек НАТО: Нові солдати США у Польщі - позитивний сигнал для усього Альянсу

Всі блоги
Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

513

0


Щодо питання збільшення присутності американських військ у Польщі з НАТО проводили консультації.  Про це у середу нагадав генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ. Йдеться про тисячу солдатів США, котра має приїхати до Польщі. Це питання повинно стати головною темою зустрічі президентів Дональда Трампа та Анджея Дуди. Білий дім підтвердив, що перемовини відбудуться наступної середи, 24 червня. Про це пише polskieradio.pl

 

Очільник НАТО у відповідь на запитання Польського радіо про зустріч президентів сказав, що нові солдати США у Польщі – це позитивний сигнал для усього Альянсу. «Сполучені Штати і Польща, також у консультаціях з НАТО і зі мною, вирішили збільшити присутність у Польщі. Це рішення, прийняте раніше, показує, що останніми роками американська присутність у Європі збільшилася», - сказав Єнс Столтенберґ.

Зустріч президентів Польщі та США збігається у часі з досить суперечливим рішенням Дональда Трампа про виведення частини військ (9,5 тис. солдатів) з Німеччини. За словами Єнса Столтенберґа, під час відеоконференції міністрів оборони країн НАТО американський міністр оборони Марк Еспер розкрив союзникам подробиці цього питання. «Міністр Еспер розповів нам про дискусії, що тривають у США і заявив, що Сполучені Штати залучені до європейської безпеки. Немає ще остаточного рішення, коли і як рішення США набуде чинності», - сказав Єнс Столтенберґ. Раніше посолка США при НАТО сказала, що немає ще дати виведення, ані інформації, скільки саме солдатів повернеться додому.

Під час пресконференції після перемовин міністрів оборони НАТО Єнс Столтенберґ також зауважив, що «присутність США у Німеччині – це, звісно, двостороннє питання цих двох держав, але водночас воно важливе для усіх країн НАТО».

Столтенберґ зазначив, що присутність США в Європі не обмежується Німеччиною, хоча у цій країні історично, а також сьогодні вона значна. «Останніми рокам ми бачили, як насправді збільшується присутність США в Європі, зокрема у країнах Балтії, Польщі та в регіоні Чорного моря», - зазначив він.

Столтенберґ нагадав, що американська присутність змінювалася протягом років зі зміною викликів для безпеки. «Однією з країн, де ми бачили збільшення присутності США, є Польща. Сполучені Штати керують бойовою групою у Польщі», - нагадав він.

Минулого тижня Міністерство закордонних справ Росії раніше висловило стурбованість повідомленням про можливе перекидання американських сил до Польщі. «Реконфігурація військової присутності США в Європі у напрямку російських кордонів призведе до посилення напруженості – вже й так високої – у сфері безпеки на континенті», - заявила речниця МЗС РФ Марія Захарова.

Генеральний секретар тоді відповів, що додаткова присутність бойових груп, зокрема у Польщі та країнах Балтії, не порушує акту між Росією та НАТО за 1997 рік. Той договір передбачає, що НАТО не буде збільшувати чисельності збройних сил, які дислокуватимуться на постійній основі.

«Проблемою тепер є те, що Росія порушувала Основоположний акт про взаємовідносини, співпрацю і безпеку НАТО-Росія декілька разів, не тільки своїми агресивними діями в Україні. Присутність, про яку НАТО розмовляло на своєму східному кордоні, не порушує акту НАТО-Росія», - заявив генсек НАТО.

Олександр Шевченко
master

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

513

0