«Dziennik. Gazeta Prawna» «Статистичні короначудеса в Росії»
Політика

«Dziennik. Gazeta Prawna» «Статистичні короначудеса в Росії»

Всі блоги
Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

693

0


«Статистика виглядає так, ніби якийсь чиновник визначив поріг нових випаків, і всі цього тримаються»

 

«Здогади, що Москва занижує кількість заражень вірусом SARS-CoV-2, з’являються віддавна, - пише Міхал Потоцький з видання «Dziennik. Gazeta Prawna». - Ці здогади можна перетворити на аргументи, аналізуючи статистичні дані». Про пише polskieradio.pl

 

Публіцист проаналізував дані за період від 4 до 25 травня у 12 регіонах Російської Федерації, він вибрав ті регіони, де дані про кількість заражень коронавірусом викликали підозру. Згодом ці дані було порівняно із Мурманською областю, котра мала більш вірогідну статистику. Проаналізувати статистичні дані газета попросила Пйотра Ліхоту з Варшавської політехніки, котрий спеціалізується в математичній статистиці. Як пише видання, дані з регіонів виглядають надто «рівно». «Спеціаліст назвав би це невеликим стандартним відхиленням, позначеним грецькою літерою сигма, яка говорить нам про коливання значень чисел всередині. Чим вище сигма, тим більше ці значення відрізняються від дня до дня. Коли кількість нових інфекцій коливається близько декількох десятків, відхилення мають бути значно більшими (у Мурманську - 57,8) і зменшуватися лише зі збільшенням кількості інфекцій».


Міхал Потоцький зауважує, що епідемія коронавірусу не розвивається лінійно. «Ми це знаємо хоча б на прикладі Польщі. Кожного дня вияляються або і ні нові вогнища заражень — сім’ї, копальні, лікарні чи осередки соціальної опіки». Викриття нового вогнища коронавірусу означає, що на кілька днів росте кількість заражень. «У багатьох російських регіонах немає цієї змінності. У Мурманській області спочатку є пік заражень, потім ця кількість зменшується, але не викривається кожного дня подібна кількість нових випадків, - зауважує Потоцький. Як пише, - спочатку так теж було у Кабардино-Балкарській Республіці, але після 7 травня кількість нових випадків коронавірусних заражень чудом вирівнюється (сигма за весь період складає 10,6, а після 7 травня падає до рівня 6,8)». «Це статистично можливо, - коментує Пйотр Ліхота, - але мало ймовірне. Найцікавіше ситуація виглядає у Краснодарському Краї, де влада повідомляє про сигму на рівні 3,4. Це означає, що останній тиждень виглядає так у контексті нових випадків заражень коронавірусом: 91-91-92-89-92-90-89». Дуже схожі дані — в Чечні. У Тамбовській області упродовж десяти днів було підтверджено від 82 до 86 нових випадків шодня. «Виглядає так, ніби якийсь чиновник визначив поріг нових випаків, і всі цього тримаються», - коментує Ліхота.


Як пише автор статті Міхал Потоцький, є теж інше пояснення цій ситуації: «Якби Краснодар мав тільки 100 тестів щодня, і, відповідно, тестував тільки таку кількість людей, то вибирали би тих, хто має найбільш очевидні симптоми COVID-19. Але це не той випадок, - вважає Потоцький. - Згідно з офіційними даними, Росія проводить багато тестів — близько 9,4 мільйонів, що дає їй перше місце в Європі. Якщо взяти до уваги кількість тестів на мільйон мешканів, Росія посідає 11 місце». Як читаємо в газеті, в більш вірогідних регіонах сигма є вищою. Коронавірусний рейтинг регіонів РФ дуже нагадує рейтинг виборчих фальшувань. «Російським виборам далеко до демократичних стандартів, але у Росії помітне виразне регіональне розрізнення. У деяких регіонах виборчий процес і рахування голосів виглядають чесно, а є такі, де результати беруться зі стелі».


Міхал Потоцький пише теж про сумніви стосовно статистики смертей від COVID-19. Журналіст зауважує, що про це писали кореспоненти «Financial Times» і «New York Times». У відповідь МЗС РФ пригрозило, що позбавить їх акредитацій. «Те, що ці дані теж не мають нічого спільного зз дійсністю, свідчить хоча б інтерв’ю міністра охорони здоров’я Дагестану Джамалудіна Ґаджиібрагімова. На своєму Інстаграмі він ствердив, що у республіці від COVID-19 померло 40 лікарів. Тим часом, офіційна статистика говорить про загальну кількість смертей серед усіх пацієнтів — 27.

Я.С.

Олександр Шевченко
master

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

693

0