Дроговоз Юлія  | Тема інвестицій лунала завжди, починаючи з передвиборчих програм
Економіка

Дроговоз Юлія | Тема інвестицій лунала завжди, починаючи з передвиборчих програм

Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

3433

0


Тема інвестицій лунала завжди, починаючи з передвиборчих програм, закінчуючи програмами уряду. Всі обіцяли, що ще трохи, і в Україну масово піде інвестор, а ми з вами будемо тільки спостерігати, як багатіємо та процвітаємо. Домайданівські часи ми не беремо - там все було дуже погано, бо була бандитська влада. Постмайданівські часи нам весь час щось обіцяли, і навіть, намагались довести, що інвестор майже дійшов до нас. А ми все чекали, і чекали, поки нікого не дочекались.

 

Новообрана модна влада більш осучаснена, діджиталізована, більш молодіжна, також не залишилась осторонь від теми інвестицій, пропонуючи кожному не сумніватись у перспективах країни та вкладати свої кошти у її розвиток:

 

Для цього тільки треба запровадити державу у смартфоні та приєднатись до цифрового ринку Європи, а також провести приватизацію та залучити інвестиції у відновлення Донбасу.
Крім цього, Указом Президента затверджений новий склад Національної інвестиційної ради, до якого включені представники найбільших міжнародних компаній:

 

Однак, на превеликий жаль, цього замало для інвесторів, оскільки основна проблема лежить у іншій площині. Корупція чиновників, їх безвідповідальність, відсутність всіх ознак правової держави та державницької позиції у її очільників, які умисно до цього часу не пускали в країну інвесторів, тому що потикали олігархічними кланам, оскільки останні не витримали б конкуренції у прозорих, чесних та рівних умовах. Все це – ті фактори, які потребують інших рішень та інструментів. Корупція пропаде не тому, що Україна запровадить державу у смартфоні, а тому, що у кожному конкретному випадку буде забезпечений захист інвестицій та прав власності, тому що винні та злодії понесуть відповідальність за свої дії або бездіяльність.

 

До цього часу над інвесторами просто знущались, пропонуючи віддати значну частку у капіталі за право інвестувати в економіку країни, називали біле чорним, «віджимали» бізнес, організовували рейдерські захвати, надаючи можливість "вигодонабувачам" при владі або певним зацікавленим особам примножувати свій власний капітал, усуваючи конкурентів на своєму шляху. В Україні це було легко зробити за рахунок корумпованої судової гілки влади та за допомогою кишенькових правоохоронних органів (їм теж треба жити та заробляти). 
Дуже часто таких інвесторів просто обкрадали, руйнуючи все створене ними. Непоодинокі випадки, коли інвестори виходили з українського ринку, не тільки не заробив на інвестиціях, а навпаки, втратив значні кошти та активи.

 

Один з яскравих таких прикладів заслуговує уваги, оскільки на фоні тимчасового безвладдя та передвиборчої гонки, в Україні розгортаються інші події, які є вражаючими для тих, хто поглинається в їх деталі.

Мова йде про компанію GOFER MINING PLC., яка звернулася з пропозицією виступити у якості інвестора/санатора у справі про банкрутство ТОВ «Закарпатполіметали», яка має державну частку в капіталі.

Стисла інформація про інвестора:
Компанія Gofer Mining PLC. є публічною компанією, і її акціями володіють більш ніж 50 тисяч британських громадян, крупними акціонерами є товариство Grosvenor Barclay LLP та Barclays Bank. На сьогодні статутний капітал компанії вже сформований у сумі 42 млн.фунтів.

 

Grosvenor Barclay LLP представляє інтереси Роберта Барклая з клану Барклайс та Джеймса Гросвенора – члену британської королівської родини, Баронеси Моне і Тома Лорда. 
Клан Барклайс є засновником Barclays Bank – одного з найбільших у світі банків. Grosvenor Group – міжнародна діверсифіційована компанія, заснована в 1677 році, яка має значні активи у різних країнах світу, входить до Grosvenor Estate, що володіє 500 кв. км земельних ділянок та нерухомістю у 63 містах світу. Баронеса Моне є членом палати лордів в британському парламенті та відомим шотландським підприємцем, громадським діячом. Том Лорд – інвестор та філантроп, відомий своєю діяльністю у зв’язку із фондом серця, благодійними організаціями Comic Relief та Gatsby Charitable Foudation.

 

Barclays розмістила оголошення в The Times для категорії “В2В” і повідомила на весь світ, що заходить в Україну з інвестиціями.

Інвестиційна пропозиція компанії полягає у інвестуванні 250 млн. фунтів у видобуток поліметалевих руд на Закарпатті.

План санації передбачає стислі строки для його реалізації, та містить наступні етапи: 

  • збільшення статутного капіталу боржника за рахунок Інвестора на суму 336 млн.грн. до 370,2 млн. грн.;
  • викуп частки з боку ПАТ «ДАК «Українські поліметали» у статутному капіталі Боржника за ціною у 32,06 млн.грн. з відстроченням платежу на строк 24 місяці;
  •  погашення вимог кредиторів.

 

У якості першого кроку Gofer Mining Plc. відповідно до плану санації відновить золотовидобувну промисловість на Закарпатті, створивши до 5000 робочих місць і інвестуючи в регіональну інфраструктуру. 
Компанія планує розвивати Мужиївське, Береговське та Квасівське родовище та здійснити будівництво гірничо-збагачувального комбінату з метою комплексної переробки руди та виробництва кольорових металів.

Однак це вже другий інвестор, хто намагається вкласти у Закарпатські родовища. Першим була компанія Cengart Financial Inc., яка заснувала разом з державою ТОВ "Закарпатполіметали" і за декілька років інвестувала $4 млн.

Гугл та реєстр судових рішень говорить, що майно ТОВ “Закарпатполіметали” було незаконно продане “Карпатській рудній компанії”, яка офіційно належить партнеру Віталія Захарченка Валерію Бредихіну, судом визнано такий продаж недійсним, і триває процес повернення майна, яке на сьогодні є пограбованим та зруйнованим.

 

У 2016 р. “американська компанія” (підставний кіпрський офшор), "Avellana Gold" на чолі з таким же підставним “американцем” (який живе в РФ та має дружину – громадянку РФ) Брайаном Севеджем, купила корпоративні права "Карпатської рудної компанії", якою останнім часом ведеться активно компанія по дискредитації британського інвестора, для чого використовуються усі брудні засоби - розсилки ботами "чорнухи", розповсюдження бруду про британських інвесторів (на кшталт - рейдери, що мають зв'язок з ДНР), статті на замовлення у ЗМІ.

 

Але, слід нагадати, що мова йде про дискредитацію Barclays Bank, який у будь-який момент піде з українського ринку, залишаючи Закарпатський регіон з купою екологічних проблем, старими робочими місцями та непрозорим бізнесом Захарченка та його сумнівних партнерів з офшорів та з російським слідом, що продовжують наживатись на багатствах України, не поклавши ані копійки у бюджет країни.

Треба обирати між справжнім інвестором та замаскованим під інвестора офшором, треба покласти край цинізму чиновників, що закривають очі на стан справ в регіоні та які віддали регіон на пограбування бандитським кланам.

 

У зв'язку з цим є пропозиція - запросити представника потужного іноземного інвестора Gofer Mining PLC. у Національну інвестиційну раду України, як запросили інших іноземних інвесторів. Сподіваємось, сумніви щодо того, що заснована Grosvenor Barclay LLP та Barclays Bank компанія достойна представляти інтереси іноземних інвесторів у Національній інвестиційній раді, ї не виникатимуть..
 

Якщо українська влада буде продовжувати замовчувати та покривати злочинців (Захарченків та їм подібних), якщо не забезпечить на практиці захисту іноземних інвестицій та буде "служити" олігархічним кланам, ніяка "діджиталізація", та інтеграція у єдиний цифровий ринок Європи Україні не допоможуть.

 

ДУМАЙ-ТЕ, пане Президенте та його команда. А також ДУМАЙ-ТЕ, до кого треба дослухатись, та між ким обирати. Рішень може бути тільки два - одне вірне, що стане показовим для інших інвесторів з точки зору підвищення рівня довіри до України, а інше – провальне, що буде гальмувати економічний розвиток та нівелювати будь-яку довіру до нової влади, а також всі її благі наміри та обіцянки. 
 Юлия Дроговоз

Олександр Шевченко
master

Читайте також!

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

3433

0