Дмитро Карп розповів, чому в Україну не приходять іноземні інвестиції!
Економіка

Дмитро Карп розповів, чому в Україну не приходять іноземні інвестиції!

Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

3462

0


Для МЕРТ «інвестиції» біглих функціонерів Януковича вищі за інтереси держави та здоровий інвестиційний клімат.

Проілюструю «ефективну» роботу КМУ на прикладі одного Міністерства.

 

 

Коротко про те, як держава не отримала погашення заборгованості в 5 млн гривень, частку в підприємстві вартістю 32 млн грн, 5000 робочих місць, податки та частину прибутку від роботи ТОВ «Закаратполіметали». Замість цього держава отримала нуль гривень, бо Мініекономіки раптом вирішило, що нуль гривень ліпше мільойнів гривень. І дивом такий «державний інтерес» співпав з інтересом ПрАТ «КРК».

 

Нагадаю - «Карпатська рудна компанія» - це ключова із фірм, підконтрольних Віталію Захарченко, яка була залучена до злочинної схеми із захоплення Мужіївського золоторудного родовища. Саме на цю компанію і було переоформлено майно через фіктивний конкурс по продажу майна ТОВ «Закарпатполіметали», яке цілеспрямовано було доведено до банкруцтва.


Кредитори ТОВ «Закарпатполіметали» знайшли інвестора Gofer Mining для відновлення роботи пограбованого людьми Захарченка підприємства. Інвестор погодився не лише вкласти гроші у розвиток, але і покрити борги ТОВ «Закарпатполіметали» перед державою. «ДАК «Українські поліметали» (засновник ТОВ «Закаратполіметали») та Мінекономрозвитку спершу зраділи появі інвестора, адже замість ліквідації пограбованого підприємства без жодних шансів на отримання боргу перед державою, з’явився шанс на відновлення його роботи та отримання стабільного прибутку.

 

Але такий хід подій заважав «Карпатській рудній компанії», яка мала плани безперешкодно знаходитись в Мужіївському золоторудному родовищі аж до повернення Віталія Захарченка (або хоча б відновлення його впливу на процеси в Україні). Через півроку після початку процедури санації ТОВ «Закарпатполіметали» із залученням британського інвестора світового рівня (Drosvenor Group та Barclays) де-які особи із «ДАК «Українські поліметали» та Мінекономрозвитку різко змінили позицію та почали виступати проти введення процедури санації. Цікаво, що в цьому процесі співпадали не лише інтереси ПрАТ «КРК» Віталія Захарченка та «ДАК «Українські поліметали» (разом з Мінекономрозвитку), але і особи, які виконували юридичний супровід в судах та правоохоронних органах ПрАТ «КРК» Віталія Захарченка та «ДАК «Українські поліметали». Співпадіння?

 

А тепер розширений опис подій для тих, кому цікаві нюанси того, як продаються державні інтереси.


Рішення про введення процедури санації на ТОВ «Закарпатполіметали» було прийнято комітетом кредиторів у справі про банкрутство на зборах від 05.04.2019, на яких було присутнє і ПАТ «ДАК «Українські поліметали». На цих же зборах було визначено і концепцію та основні заходи плану санації у справі про банкрутство, зокрема збільшення статутного капіталу ТОВ «Закарпатполіметали» за рахунок інвестора та саме залучення інвестора. Інвестор та кредитори ТОВ «Закарпатполіметали» у квітні-червні 2019 року виробили зрозумілу та погоджену позицію з керівником ДАК «Українські поліметали», яка полягала у недопущенні ліквідації ТОВ «Закарпатполіметали» та необхідності реалізації будь-якої схеми з погашення заборгованості та збереження частки.
Слід зазначити, що введення процедури санації (ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 16.04.2019) з боку ПАТ «ДАК «Українські поліметали» та Мінекономрозвитку в апеляційному порядку не оскаржувалося аж до жовтня 2019 року.


14.06.2019 Господарським судом Закарпатської області був затверджений план санації ТОВ «Закарпатполіметали», яким відповідно до вимог Законодавства передбачалося збільшення статутного капіталу Товариства та порядок проведення реєстраційних дій та змін. На підставі ухвали суду від 14.06.2019 про затвердження плану санації були внесені зміни до статутних документів, збільшений розмір статутного капіталу ТОВ «Закарпатполіметали» та внесені в єдиний державний реєстр юридичних осіб відповідні відомості.

 

В протидію цьому ПрАТ «Карпатська рудна компанія» та Avellana Gold почали здійснюватися свідомий тиск на суд, кредиторів, керуючого санацією, інвесторів.
Одним з епізодів таких дій, є домовленість осіб від ПрАТ «КРК» із заст. директора ПАТ «ДАК «Українські поліметали» Кравчуком А.Б. Всупереч існуючій позиції ДАК ним, та особами від ПрАТ «КРК» які його контролюють, здійснюються всі можливі заходи щодо підтримки ПрАТ «КРК» та відстоювання їх позиції.
Під тиском керівництва Мінекономіки (попереднього) у серпні 2019 року директором ДАК було видано довіреність на Кравчука А.Б. та надано повноваження адвокату Муріну О.С. (підконтрольному Кравчуку А.Б.) з метою «допомоги» саме ПрАТ «КРК».


З метою протидії реалізації інвестиційного проекту ПрАТ «КРК» через 6 місяців після введення процедури санації була подана апеляційна скарга на ухвалу про введення процедури санації. При цьому скарга від ПрАТ «КРК» розгляду не підлягає і провадження має бути закрите.
Однак, з метою підтримки ПрАТ «КРК», адвокатом Муріним О.С. від імені ДАК «УПМ» було подано заяву про приєднання до апеляційної скарги. (Станом на сьогодні адвокат Мурин О.С. представляє інтереси ПрАТ «КРК» в Закарпатському окружному адміністративному суді (!)).
Сама скарга ставить на меті повернення до ліквідаційної процедури та подальше унеможливлення стягнення з ПрАТ «КРК» збитків, а також усунення перешкод в незаконній діяльності на родовищі, що явно суперечить і інтересам ДАК «Українські поліметали» та навіть здоровому глузду.
Таке відстоювання інтересів ПрАТ «КРК» з боку представників ДАК «УПМ» Кравчука А.Б. та Муріна О.С. було свідомим порушенням інтересів ДАК «Українські поліметали» та інтересів держави, та є ознакою явної змови саме цих осіб з ПрАТ «КРК» та Avellana Gold.
Директор ДАК «УПМ» Ю.Воронін цих осіб не контролював, посилаючись на відсутність позиції Мінекономрозвитку з цього питання. При цьому його особиста позиція полягає у підтриманні і плану санації, і інвестиційного проекту Gofer Mining.

 

Позиція інвестора Gofer Mining передбачає захист інтересів держави у тому числі, оскільки інвестор міг піти тим самим шляхом, що і ПрАТ «Карпатська рудна компанія» та Avellana Gold, не беручи на себе жодних зобов’язань щодо погашення заборгованості перед кредиторами та збереження частки держави.

 

Після зміни керівника ДАК «Українські поліметали» на Боброва Олександра Борисовича ДАК (разом з представником Мінекономіки) продовжило підтримку позиції ПрАТ «КРК» та Avellana Gold, мотивуючи це нібито неприйнятністю умов плану санації.
Позиція Gofer Mining неодноразово направлялася і в КМУ і в Мінекономіки.


На першому І інвестування


В процедурі санації Gofer Mining брав на себе зобов’язання по внесенню 12 млн. фунтів до статутного капіталу ТОВ «Закарпатполіметали» в рамках виконання плану санації. Направлення коштів на погашення кредиторських вимог, стягнення з ПрАТ «Карпатська рудна компанія» завданих збитків, отримання спецдозволів на користування надр, підготовка підприємства до інвестицій (відновлення обліку, проектування виробництва та об'єктів інфраструктури, тощо.).


Погашення заборгованості мало відбуватися виключно за рахунок коштів інвестора, внесених до статутного капіталу. Загальна сума кредиторських вимог за реєстром вимог кредиторів 29 млн.грн., з яких борг перед ДАК «Українські поліметали» - 4 млн.грн., податковою 0,7 млн.грн. Крім того, з 2008 року накопичені борги в сумі 1,6 млн. перед податковою (плата за землю), пенсійним фондом та фондами соціального страхування 1,5млн.грн. Щомісячне зростання заборгованості по ПФ (компенсація пільгових пенсій) складає від 40 до 60 тис.грн.


Таким чином погашення заборгованості перед бюджетами, яка накопичилася з 2006 року за рахунок коштів інвестора планувалося на рівні близько 5 млн.грн, погашення заборгованості перед ДАК «Україніські поліметали» за рахунок коштів інвестора у розмір 4 млн.грн.
Крім того, планом санації передбачалося відповідно до закону пропозиція викупі частки ДАК «Україніські поліметали» за номіннальною вартістю, тобто 32 млн.грн.


В результаті ІІ етапу інвестування очікуються наступні позитивні результати для держави та контролюючих органів (тезисно):
Капіталізація частки Державної акціонерної компанії «Українські поліметали» складе 32 млн. грн. (1,05 млн. фунтів). Пропозиція викупити частку ДАК «Українські поліметали» за номінальною вартістю 32 млн.грн. передбачена планом санації, що у свою чергу встановлює мінімальну вартість частки у 32 млн., хоча до початку процесу інвестування фактична вартість її дорівнювала нулю.


Збереження частки ДАК «Українські поліметали» та отримання ДАК прибутку від діяльності підприємства, можливість участі у подальшому управлінні підприємством.
Сплата податків, у т.ч. плати за використання надр, податків від діяльності, земельного податку за загальну площу – 49 га;
Працевлаштування до 5000 осіб;
Можливість викупу НБУ цінних металів, отриманих в процесі виробництва.

 

В результаті позиції ДАК «Українські поліметали» та скасування судом ухвали про введення процедури санації, ситуація повертається в стан березня-квітня 2019 року, а саме в ліквідаційну процедуру, з підконтрольним ПрАТ «КРК» та Avellana Gold ліквідатором Гусаром І.О.
Що це означає для ТОВ «ЗПМ»:


Унеможливлення стягнення з ТОВ «Карпатська рудна компанія» збитків нанесених майну ТОВ «Закарпатполіметали» у сумі не менш ніж 150 млн.грн. станом на сьогодні.


Непогашення кредиторських вимог, які накопичилися на ТОВ «Закарпатполіметали», у тому числі з податків та зборів, крім того і перед «Українськими поліметалами» у сумі більше 4 млн.грн.
Повне припинення частки Державної акціонерної компанії «Українські поліметали» в ТОВ «Закарпатполіметали» у зв’язку із ліквідацією боржника.
Припинення процедури повернення з ТОВ «Карпатська рудна компанія» відвалів та руди, що дало б можливість ТОВ «Карпатська рудна компанія» безперешкодно переробляти цю сировину та отримувати незаконний дохід.
Привласнення ТОВ «Карпатська рудна компанія» найбільш цінної частини активів ТОВ «Закарпатполіметали» - підземних споруд та кап.інвестицій, вкладених у облаштування гірничих виробок під поверхнею.
Відсутність перешкод у подальшій діяльності ТОВ «Карпатська рудна компанія» на родовищі.

 

Тобто, як і станом на початок 2019 року ТОВ «Закарпатполіметали» фактично перестає існувати, а вартість частки ПАТ «ДАК «Українські поліметали» дорівнює нулю (!).
ДАК «Українські поліметали» не має жодних важелів управління, як учасник Товариства в ліквідаційній процедурі відповідно до вимог закону, і відповідно жодних перспектив для відновлення платоспроможності.


Результатом незрозумілих та деструктивних дій Мінекономіки та ДАК «Українські поліметали» стала повна втрата контролю за ТОВ «Закарпатполіметали», відсутність можливості відновлення платоспроможності боржника, задоволення вимог кредиторів, та будь-яка можливість отримати грошові кошти за частку у статутному капіталі, на кажучи вже про прибуток.

Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

3462

0