Через коронавірус у "ДНР" порушили звичаї війни - прокуратура
Події

Через коронавірус у "ДНР" порушили звичаї війни - прокуратура

Всі блоги
Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

1307

0


Російські гібридні сили у Донецьку порушили звичаї ведення війни: окупанти не захищають цивільних від коронавірусу COVID-19. Про це йдеться у повідомленні прокуратури Донецької області.

"Прокуратурою Донецької області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені дані за фактами порушення окупаційною адміністрацією «ДНР» законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України), що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, на тимчасово окупованій території Донецької області, а саме – в частині не виконання зобов’язань із вживання та проведення профілактичних, запобіжних та медичних заходів, необхідних для запобігання поширенню коронавірусу.

Досудовим розслідуванням встановлено, що з березня 2020 року керівництво «ДНР», що контролюється Російською Федерацією, ухиляється від виконання своїх прямих зобов’язань щодо захисту цивільного населення: не забезпечує тестами на визначення COVID-19, медичними препаратами, засобами особистого захисту та приховує від місцевих мешканців реальний стан захворюваності на коронавірус. Ситуація погіршується нестачею медичного персоналу та недостатньої кількості місць у лікувальних закладах.

Окрім цього, станом на 2 квітня 2020 року окупаційною адміністрацією «ДНР» визнано наявність лише двох інфікованих коронавірусом. Особам, які мають виражені симптоми зараження COVID-19, встановлюють діагноз ГРВІ. У деяких випадках діагностика захворювання проводиться лише у представників окупаційної адміністрації та військових. Разом з цим лікарів змушують підписувати зобов’язання про нерозголошення реального стану захворюваності.

Довідково: Вказані дії є порушенням вимог ст. ст. 55, 56 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949 та ст. 75 Додаткового протоколу від 08.06.1977 (Протокол І), ведуть до порушення конституційних прав та свобод громадян України на тимчасово окупованій території Донецької області", - повідомили у прокуратурі Донецької області.

Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

1307

0