Афера на понад 200 млн або як Столар лікарні ремонтує
Київ

Афера на понад 200 млн або як Столар лікарні ремонтує

Андрій Романюк

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

1668

0


Вулиця Банкова. Кабінет очільника країни президента Володимира Зеленського. За 450 метрів по прямій на вулиці Шевковичній розташована Олександрівська лікарня міста Києва. Під самим кабінетом президента, майже на очах керманича країни відбувається будівельна афера, що вже вартувала українцям понад 161 млн грн. 

 

Афера. Черговим об‘єктом незаконного збагачення тіньового столичного рішали Вадима Столара стала Олександрівська лікарня. Так, згідно до відомостей реєстру державних закупівель, Олександрівською лікарнею було прийнято рішення щодо реставрації 3 корпусу. Вартість робіт — понад 70 млн грн. Переможцем торгів виявилась маловідома компанія ТОВ «Агранбуд». З початку 2018 року ця компанія вже спромоглась виконати робіт лише по Олександрівській лікарні на понад 100 млн грн.

 

 

Реконструкція корпусу №3. Мова про реконструкцію корпусу №3, яка активно ведеться компанією ТОВ "Агранбуд". Сама будівля корпусу для міста Києва та історії української медицини зокрема має історичне значення, що підтверджується переліком об‘єктів культурної спадщини міста Києва та інформаційним зведеним переліком об'єктів культурної спадщини Печерського району станом на 01.01.2019 корпус №3 Олександрівської лікарні наказом Міністерства культури України від 21.12.2012 року №1566 віднесено до категорії «пам‘ятка архитектури, історії» з присвоєнням охоронного номеру №921/3-Кв.

 

 

Проте жодного дозволу на реконструкцію департаментом культурної спадщини КМДА не було видано. Тобто пам‘ятку архитектури банально зруйнували та продовжують це робити без належного на те погодження та контролю збоку представників уповноважених на це органов.

 

 

Як розкрадаються кошти та хто наживається на Олександрівській лікарні. Разом із ТОВ «Агранбуд» в тендері приймала участь таке собі приватне підприємство «Ремонтно-будівельна компанія «Будкомплекс». Це приватне підприємство теж спеціалізується на виконанні робіт для Олександрівської лікарні, про що свідчать дані з системи аналізу електронних торгів. Як бачимо, майже 40 млн грн було сплачено за виконані роботи.

 

 

Цікавим є факт, що оби дві компанії зареєстровані за одною самою адресою на вулиці Магнітогорській, будівля 1. А ще цікавіше постає той факт, що Оболонською прокуратурою міста Києва вже порушено кримінальну справу та наразі триває досудове розслідування стосовно ТОВ «Агранбуд» та ПП «Ремонтно-будівельна компанія «Будкомплекс». Відповідні відомості містяться в єдиному реєстрі досудових розслідувань за номером 42019101050000063 від 07.03.2019 року та в Оболонському суді міста Києва слухається кримінальна справа №756/3894/19 від 21.03.2019 року, в якій прокуратурою Оболонського району доведено факт розкрадання понад 27 млн грн лише на одному об‘єкті - Олександрівській лікарні. 

 

 

Яким чином ці дві компанії було допущено до участі в тендері попри наявні порушення та кримінальну справу - не зрозуміло.

 

 

Спільники. Разом із згаданими фірмами в тендерах приймали участь ще дві, які виявились цікавими - це ТОВ «Виробничо-будівельна компанія «Анта» та ТОВ «Виробничо-будівельна компанія «Оптімус». «Анта» має таку ж саму адресу реєстрації по вул. Магнітогорській в будівлі 1 як і «Агранбуд» та Будкомплекс», керівник та засновник «Оптімус» Сергій Новожен в той самий час є керівником «Анта», а засновник та керівник «Будкомплекс» Анатолій Науменко є засновником «Анта».

 

 

 

Але це ще не все. Зверніть увагу на електронні адреси. Вони всі є типовими у всіх чотирьох згаданих компаніях.

 

 

Достовірно відомо, що всі ці компанії є сателітами Вадима Столара та мають на меті під виглядом виконання будівельних робіт шляхом завищення їх вартості виводити майже до 50% виділених на будівництво коштів. Все це було би неможливо втілити в життя якби не було потрібних людей в управлінні охорони здоров'я та фінансовому департаменті КМДА, адже лікарня не вирішує питання щодо відбору переможців та не отримує жодної копійки бюджетних коштів - вони просто йдуть напряму та як вода тічуть з казначейських на офшорні рахунки.

 

Якщо і цього правоохоронцям не вистачить для анулювання тендерних торгів та притягнення всіх винних у розкраданні державних коштів, то чергові 60 млн грн з бюджету відправляться на офшорні рахунки злочинної групи на чолі зі Столаром, адже тендерні торги вже тривають. Наступний об‘єкт незаконного збагачення - 10 корпус Олександрівської лікарні.

 

Андрій Романюк

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

1668

0