8 березня РПЦ в Україні провела хресну ходу "проти поширення коронавірусу". Або ж "недолугі спроби Онуфрія показати свою присутність в Україні"
Культура

8 березня РПЦ в Україні провела хресну ходу "проти поширення коронавірусу". Або ж "недолугі спроби Онуфрія показати свою присутність в Україні"

Всі блоги
Олександр Квашук
журналіст

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

2721

0Сьогодні, 8 березня РПЦ в Україні провела хресну ходу у м.Вінниця «Торжество православ’я».

Хресна хода .Вінниця

 

Офіційною причиною була боротьба та консолідація проти коронавірусу, щоправда, МОЗ  закликає уникати великого скупчення людей. Разом з тим, це не завадило організаторам зібрати кількатисячну ходу, яка невдовзі перетворилась на своєрідну протестну акцію.

 

Хресна хода .Вінниця

Зокрема, прихильники Російської православної церкви в Україні рушили до Спасо-Преображенського собору, який віряни Московського патріархату вважають “захопленим”.   В соборі в той час якраз проходила служба (він першим в Україні від’єднався від тоді ще УПЦ МП у 2018 році). Після чого активісти розмістились на Площі Шевченка. Прихильники РПЦ називали людей, які йшли на службу в храм «раскольніки» з неприхованою зневагою.

 

 


Також, далеко не християнського змісту були листівки щодо проведення хресної ходи, в яких зазначалося, що Спасо-Преображенський собор було захоплено митрополитом Симеоном (УПЦ), що явно націлено не на зближення та єднання конфесій та паств, як того вчить Слово Боже. Окрім того, декотрі віряни носили плакати «Вінничина за блаженного Онуфрія» - що є не правдою (прихильників РПЦ у Вінницькій області за різними даними нараховується від 5% до 7% від населення).

Хресна хода .Вінниця

 


Незрозумілим фактом було непропущення повз колону карети швидкої допомоги, яка із ввімкнутою сиреною намагалась  минути натовп. 

 

 


Таким чином, прикриваючись об’єднання вірян у боротьбі із страшним недугом – коронавірусом РПЦ намагається показувати свою активність та пануючу роль в Україні. Разом з тим, РПЦ вкотре проявляє зневагу до громадян України, не визнаючи їхнє право на свободу віросповідання на розпалює міжконфесійну ворожнечу (про що свідчить зміст листівок, плакати та відношення до вірян УПЦ).

 

 

 

Чому Московські лобісти досі перебувають в Україні та невиконують рішення церковного синоду від 2019 року (про утворення УПЦ), чому вони в супереч християнським канонам на вірян УПЦ кажуть «раскольніки», блокують передачу церков, застосовують силові методи в боротьбі за храми, чому вони зневажають українських військових та відкрито підтримують Російську агресію? Скільки це може тривати
 

Олександр Квашук
журналіст

Читайте також!

Політика Europäische Gäste bei der Parade des Kriegsverb...
Олександр Шевченко 2020-03-06 08:04

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

2721

0