70 роковини вбивства Романа Шухевича
Події

70 роковини вбивства Романа Шухевича

Всі блоги
Олександр Шевченко
master

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

4016

0


Роман Шухевич - постать, яка викликала жах в командування СРСР. Йому приписували Львівські погроми, Холокост,  мародерства та вбивства. Звісно, приписували такі заслуги Московські пропагандисти, і звісно вказані "факти чиста вигадка", так само як вигадки Російських пропагандистів про укропо-бендерівців, українських фашистів які вбивали рускоязичних людей у 2014 році, чим Росія виправдала своє військове вторгнення в Україну.


Радянські історики звинувачуючи Шухевича у співпраці з нацистами забували розповісти як він переховував у себе вдома дівчинку-єврейку Ірину Рейнберг, як після арешту його дружини Роман в першу чергу подбав про дівчинку, - зробив їй українські документи  та влаштував у дівочий монастир, що врятувало її від неминучої смерті.

 


Роман Шухевич був незмінним керівником силового блоку ОУН. Після завершення Другої Світової війни ОУН продовжувала боротьбу проти більшовиків за визволення України. Україна ніколи не була суб'єктом федерації ,як це було зазначено в Конституції СРСР, - Україна не мала своєї мови, культури, 700 тис. жителів Західної України було депортовано, близько 1500 тис. (станом на 1945 рік) репресовано. В таких реаліях СРСР залишався ворогом для України.


У 1949 році стало зрозуміло, що без зовнішньої підтримка, із страшними репресіями з боку НКВС війна ОУН за незалежність не тільки тривала, а й набирала масштабів, тому поруч із військовими діями, пропагандою та провокаціями (вбивствами мирного населення бойовиками НКВС від імені УПА) керівництво СРСР ліквідовувало керівників партизанських загонів.В ніч на 5 березня 1950 року така доля спіткала Романа Шухевича. Загони НКВС оточили село Білогорща, в якому переховувався поранений Шухевич. Роман Шухевич не став переховуватись до останнього, застрелив НКВД-иста та спробував прорватися, проте дорогу до свободи перекрила автоматна черга.


Вбивство Шухевича дало для НКВС потрібний результат, без лідера повстанці були деморалізовані хоча продовжували активні бойові дії ще до 1954 року. Роман Шухевич був гідним сином свого народу.

 


Вічна пам'ять герою.

 

Олександр Шевченко
master

Читайте також!

Події Коронавірус вже в Україні
Сергій Зінченко 2020-03-03 08:57

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

4016

0