70-річний дідусь на Донбасі безкоштовно ремонтує військовим автівки
Події

70-річний дідусь на Донбасі безкоштовно ремонтує військовим автівки

Всі блоги
Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

522

0


Історію 70-річного Анатолія Мирошниченка, мешканця села Орлівка поблизу Авдіївки розповідає Радіо Свобода.

Анатолій розмовляє виключно українською. 

"Тому що я українець. Так що для тих - я окупант, "бендера" і фашист. Питаю: а чому я "бендера"? А тому що українською вмієш розмовляти", - ділиться життєвими реаліями Анатолій.

З гордістю Мирошниченко згадує, як служив у Центрі далекого космічного зв'язку неподалік від Євпаторії. Показує комсомольський квиток з автографами льотчиків-космонавтів. Каже з посмішкою, що з усіма за руку вітався. У нього є автографи Попова, Терешкової та інших підкорювачів космосу.

12 квітня для Мирошниченко стало удвічі символічним. Тут тобі і День космонавтики, і день захоплення Слов'янська російськими гібридними формуваннями.

"Руську весну" на Донбасі Мирошниченко не прийняв і сприйняв. Ось як Анатолій Григорович пояснює свою позицію: "Є тут такі, що "Путін прийди", "Путін, нам допоможи". Я в Радянській армії служив. І знав, що кордон не можна порушувати. Кордон - це святе".

Він каже, що в Орлівці спочатку було чоловік п'ять патріотів, які не боялися і допомагали українським військовим. «Незламні» - так говорить про них Анатолій Григорович.

Військових позицій в селі не було і немає. Найближчі - у десятках кілометрів. Але снаряди з боку окупованої російськими гібридними силами Ясинуватої тут вибухали періодично, аж до минулого року.

Наприклад, в 2016 році потрапило в школу. Ось що говорить Мирошниченко: "Увійшло, пробило дах. І тут кільце це баскетбольне, - прямо в кільце і в підлогу. "Гради".

А останній сильний обстріл села був в минулому році 11 квітня. Нарахували не менше семи прильотів.

"Врятувало те, що діти зі стадіону розбіглися по домівках: почав накрапати дощик. І люди з городів розійшлися по домівках. І ні по кому ніде не попало", - згадує волонтер.

Зараз він міг би жити собі спокійно на пенсії. Але став допомагати військовим лагодити автомобілі. Чому?

Він відповідає так: "Ми всі робимо одну справу. Для миру. Побачив, поїхав: біда. Все виручаю. Всіх виручаю. Безкоштовно. Ну ось така людина. Патріот України".

Ось тільки влада, каже, намагається неправильно чинити: "Поїхав Єрмак в Мінськ, люди почали обурюватися. У Києві притихли і відволікають увагу, щоб спробувати домовитися по-іншому, по-тихому".

Але нічого, каже Мірошниченко: "Перемога буде за нами, як не крути!"

Джерело: Радіо Свобода

 

Сергій Зінченко
активний

Читайте також!

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

522

0