600 тонн ядерних відходів відправили з Німеччини до Росії
Економіка

600 тонн ядерних відходів відправили з Німеччини до Росії

Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

894

0


З Німеччини до Росії відправили 600 тонн ядерних відходів. Про це повідомляє Радіо Свобода із посиланням на екологічну організацію "Екозахист".

 

12 вагонів із відходами, що утворюються при збагаченні урану в ході виробництва палива для АЕС, відправлені залізницею. Ще кілька контейнерів – на вантажівках в Амстердам, звідки вони будуть доставлені морем у порт Усть-Луга під Санкт-Петербургом.

 

Потім відходи мають доправити до Уральського електрохімічного комбінату, що розташований у місті Новоуральську Свердловської області.

Російські закони забороняють ввезення ядерних відходів з-за кордону для поховання. Проте відходи можна завозити для подальшого збагачення та повернення постачальнику.

 

Екологи з «Грінпіс» стверджують, що вторинні відходи при цьому залишаються в Росії. З початку 2020 року, за оцінкою «Екозахисту», в Росію доставили понад три тисячі тонн ядерних відходів. Німецька Urenco планує збільшити обсяг поставок до 12 тисяч тонн до 2022 року.

 

Радіо Свобода зазначає, що постачання ядерних відходів з Німеччини відновили у 2019 році після десятирічної перерви. Також дозвіл на використання портів у Нідерландах для поставки відходів до Росії отримала французька Orano.

Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

894

0