5 років тому бойовики вбили 16-річного Степана Чубенка
Події

5 років тому бойовики вбили 16-річного Степана Чубенка

Всі блоги
Сергій Зінченко
активний

Новини УКРАЇНИ І СВІТУ

Найгарячіші новини за:

День Тиждень
Всі новини

422

0


27 липня у Краматорську, що на Донеччині, та в інших містах Донбасу та України згадують 16-річного патріота Степана Чубенка. Що відомо про його життя? Жив у Краматорську, був добрим і життєрадісним, захоплювався боротьбою та футболом. Підтримав Майдан, а коли на Донбас прийшла "руська весна", брав участь у проукраїнських мітингах і, за згадками родичів, був задіяний у партизанському русі опору. Мама згадує, що Степана у квітні 2014-го намагалися лишити у родічів в Ростовській областії Росії. Однак той повернувся на Донбас зі словами: "Не можу, як щур, переховуватися в тилу, коли моя Батьківщина у небезпеці".

Степана Чубенка затримали 23 липня 2014 року, коли він повертався до рідного Краматорська з Києва проїздом через Донецьк. Як випливає з матеріалів справи, оприлюднених ще у 2015 році журналістом з Донецька, прихильником угруповання «ДНР» Романом Манєкіним, Чубенка зупинили на блокпосту в районі села Моспине, розташованого за декілька кілометрів від міста. У рюкзаку школяра знайшли стрічку з кольорами українського прапора і шарф футбольного клубу «Карпати» зі Львова. Степану Чубенку зв’язали руки скотчем, одягли на голову футболку, відвели до лісу біля сусіднього селища, вибили зуби і вбили пострілами в потилицю. Тіло закопали там же.

Повернути додому та поховати тіло закатованого юнака вдалося лише 8 листопада 2014 року.

 

Український суд встановив, що учасники незаконного збройного формування Вадим Погодін, Максим Сухомлинов і Юрій Москальов зв'язали Степана, катували, а потім розстріляли. Трьом бойовикам заочно присудили довічне ув'язнення.

Наразі краматорський футбольний клуб "Авангард", у якому грав Степан, вилучив з обігу перший номер і навіки лишив його за Степаном Чубенком.

Сергій Зінченко
активний

Коментарі (0)

Ввійдіть в систему , щоб мати можливість коментувати.

422

0